Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інтеграція в хлібопродуктовому підкомплексі 

Інтеграція в хлібопродуктовому підкомплексі 

Назва:
Інтеграція в хлібопродуктовому підкомплексі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,23 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інтеграція в хлібопродуктовому підкомплексі 


В умовах ринку актуальною є проблема організації фінансово-кредитного забезпечення аграрного сектору за рахунок об’єднання і активізації наявних ресурсів АПК. Одним з шляхів формування фінансової стійкості є формування міжгалузевих інтеграційних утворень корпоративного типу.
Економічна наука, особливо в останні роки, велика увага приділяється розробці теоретичних основ реструктуризації економіки, її галузевих суб’єктів та внутрішньогалузевій й внутрішньогосподарській взаємодії [1, 2, 3]. Однак, передбачені напрямки розвитку внаслідок реструктуризації господарюючих суб’єктів, не в повній мірі дають уявлення про механізми його здійснення, зокрема на галузевому та регіональному рівні. Це не дозволяє мати чітке уявлення про дане явище в економіці та вести необхідну фінансово-економічну політику.
Активізація наявних ресурсів в аграрній сфері, їх спрямування на потреби сільськогосподарських виробників, можливі шляхом створення інтегрованих корпоративних формувань холдингового типу. Зазначені утворення, зокрема в хлібопродуктовому підкомплексі (ХПП), мають стати результатом добровільного об’єднання фізичних і юридичних осіб на основі членства та об’єднання грошових і майнових паїв, які ведуть свою господарську діяльність в межах однієї території з метою найбільш ефективного спільного функціонування.
Розвиток хлібопродуктового підкомплексу в ринкових умовах супроводжується зносом матеріально-технічної бази та погіршенням фінансового стану сільськогосподарських та підприємств переробної сфери (борошномельної та хлібопекарської промисловості). Підвищення витратності виробництва, його трудоємкості, низький рівень платоспроможності підприємств є бар’єром для розширеного відтворення в ХПП. Визначені проблеми є типовими для функціонуючих підприємств ХПП Житомирської області. Внаслідок віддаленості ряду населених пунктів від базових підприємств, високого рівня галузевої конкуренції утрудненою є реалізація виробленої продукції.
Опитування показали, що можливими шляхами покращення існуючої ситуації працівники підприємств ХПП вбачають одержання кредитів на пільгових умовах, підвищення поінформованості господарюючих суб’єктів про ситуацію на ринку, підвищення матеріально-технічного забезпечення, якості виготовленої продукції та формування стабільного ринку збуту.
Зазначені завдання можливо вирішити шляхом побудови комплексної моделі розвитку регіону, яка передбачає досягнення більшої ефективності і продуктивності наукової, виробничої і адміністративної діяльності (рис. ).                 
Рис. 1. Модель інтеграційних зв’язків агропромислового комплексу
Тому пропонуємо створити комплекс, який дозволить розподілити окремі функції між різними компонентами системи, не дублюючи їх. Метою такої моделі є розгляд регіону як цілісної системи з одночасним поглибленням функцій спеціалізації окремих його суб’єктів. Вирішення поточних завдань шляхом їх паралелізації та взаємодії потоків дозволить досягти більшої продуктивності, ніж продуктивність кожної ланки окремо.
Розроблена на прикладі Житомирської області модель спроможна охопити суспільні взаємовідносини виробників хлібопродуктового підкомплексу із іншими суб’єктами суспільно-політичного життя. Одним з провідних моментів даної моделі є спрямованість на зменшення кількості посередників та, як наслідок, зниження цінових надбавок, а також збільшення прибутковості як підкомплексу в цілому, так і галузевих підприємств зокрема. На підставі вищезазначеного нами розроблено комплекс, тобто об’єднання взаємодіючих між собою структур, кожна з яких зі своєї сторони сприяє розвитку аграрної сфери в Житомирській області і хлібопродуктового підкомплексу.
Ще одним чинником підвищення економічної ефективності господарської діяльності в ХПП на регіональному рівні є створення ВАТ “Житомирсзерно-холдинг” в Житомирській області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інтеграція в хлібопродуктовому підкомплексі 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок