Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Початковий етап співробітництва між країнами тропічної Африки та Ізраїлем (початок 50-х рр. ХХ ст. - 1958 рік).

Початковий етап співробітництва між країнами тропічної Африки та Ізраїлем (початок 50-х рр. ХХ ст. - 1958 рік).

Назва:
Початковий етап співробітництва між країнами тропічної Африки та Ізраїлем (початок 50-х рр. ХХ ст. - 1958 рік).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Початковий етап співробітництва між країнами тропічної Африки та Ізраїлем (початок 50-х рр. ХХ ст. - 1958 рік).


У травні 2008р. Ізраїль та країни Тропічної Африки урочисто відзначили 50-річчя співробітництва[1]. Проте слід зазначити, що хоча найбільш активний та продуктивний етап співпраці розпочався саме в 1958 році, після поїздок тодішнього міністра іноземних справ Голди Меір до Африки та заснування МАШАВу - центру міжнародного співробітництва при МЗС Ізраїлю, але процес встановлення контактів розпочався набагато раніше.
Як відомо, до 1957р. у Тропічній Африці існувало лише три незалежні держави : Ліберія, Ефіопія та Південно-Африканський Союз (ПАС). Але в надрах колоніальної системи активно йшли процеси, що вже к 60-м рокам ХХ ст.  привели  до здобуття свободи переважною більшістю африканських держав.
Ще на початку ХХ ст. в деяких країнах Тропічної Африки виникають просвітницькі організації, відчутно активізується процес формування політичних об'єднань, які спочатку висували досить помірні вимоги до колоніальної влади. В міжвоєнний період процес політизації життя в колоніях поглиблюється, під тиском антіколоніальних виступів адміністрація метрополій змушена погоджуватись на легалізацію політичних партій та визнавати за населенням колоній право на створення різноманітних суспільних організацій [2,c.107] . Після ІІ світової війни в країнах Тропічної Африки починається новий етап національно-визвольного руху, який характеризується переходом від розрізнених стихійних виступів колоніальних народів проти іноземного панування до організованої боротьби за незалежність. В 1947р. розгортається активний націоналістичний рух в англійській колонії Золотий Берег ( з 1957р. - Гана), де під проводом Кваме Нкрума створюється „ Об'єднана спілка Золотого Берега" ( в 1949р. на її основі засновано Об'єднану народну партію, яка проводила активну пропаганду незалежності). В 1944р. створюється націоналістична партія Нігерії під проводом Нанді Азіківе. У тому ж 1944р. було створено „ Національну африканську спілку Танганьїки" під керівництвом Джуліуса Ньєрере. В Кенії лідер націоналістичного руху Джомо Кеніата в 1947р. об'єднує своїх однодумців у народну партію „ Спілка африканців Кенії"( з 1960р. - Національна спілка африканців Кенії). Наприкінці 50-х років почала розвалюватись створена англійцями Федерація Центральної Африки : її покинули Ньясаленд (з 1964р. - Малаві), керований націоналістичною партією під керівництвом Гастінгса Банди, Північна Родезія ( тепер - Республіка Замбія) , де у цей час йшла гостра боротьба за владу між націоналістами під керівництвом Кеннета Каунди та правим „ Родезійським фронтом" ( з 1964р. керованим Яном Смітом). У Французькій Африці також активно йшов процес здобуття незалежності під проводом „ Демократичної спілки Африки" ( заснована в 1946р. Уфуе-Буаньї), партії „ Незалежні заморські" (засновник - Апіті, з 1948 лідером партії стає Леопольд Сенгор), Соціалістичної партії ( СФІО) та ін.[3, с.584-594].  Крім політичних партій велику роль у ході боротьби за здобуття незалежності в Африці грали профспілкові союзи.
Наслідком поширення руху африканців за незалежність стала майже повна деколонізація Африканського континенту на початок 60-х років. Проте, після здобуття незалежності перед новоствореними країнами Тропічної Африки встала низка гострих проблем економічного, політичного, стратегічного та соціального характеру.
Для вирішення цих проблем молоді африканські країни потребували невідкладної допомоги світового співтовариства. Активну роботу на континенті з самого початку свого створення проводила ООН : вже на Першій сесї ГА ООН було розглянуто проблеми несамостійних в управлінні територі ( Резолюція ГА ООН № A/RES/9(I) від 09.02.1946р.). На Третій сесії ГА ООН обговорювались проблеми економічного розвитку малорозвинених народів ( Резолюція ГА ООН № A/RES/198(III) від 04.12.1948р.), питання надання технічної допомоги для економічного розвитку малорозвинених країн, в т.ч. підготовка кваліфікованих кадрів ( Резолюції ГА ООН № A/RES/200(ІІІ) и № A/RES/201(ІІІ) від 04.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Початковий етап співробітництва між країнами тропічної Африки та Ізраїлем (початок 50-х рр. ХХ ст. - 1958 рік).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок