Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ринкове планування

Ринкове планування

Назва:
Ринкове планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,88 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
1.1 Суть та функції ринкового планування
У сучасних ринкових відносинах планування економічної діяльності всіх підприємств і фірм є важливою передумовою вільного виробництва і підприємництва, розподілу і споживання ресурсів і товарів. У світі обмежених ресурсів ринкове планування їх використання є основою економічної свободи як виробників товарів та послуг, так і споживачів матеріальних благ. В умовах ринку, коли діючі ціни на всю продукцію та ресурси вільно встановлюються самими конкуруючими виробниками і споживачами, кожне підприємство або фірма самостійно вирішують, які товари і в яких кількостях їм необхідно виробляти в наступному плановому періоді.
Планування діяльності стало в даний час економічною основою вільних ринкових відносин окремих людей і цілих трудових колективів, малих і великих підприємств, різних фірм і організацій, усіх господарських суб’єктів і економічних об’єктів з різними формами власності. У процесі планування забезпечується необхідна рівновага між виробництвом і споживанням продукції, величиною ринкового попиту на товари і послуги і обсягом їх пропозиції фірмами та підприємствами. У ринковій економіці, яка орієнтує кожного виробника і підприємця на максимальне задоволення потреб у своїх товарах і одержання найбільшого прибутку, нових функцій набирає внутрішньогосподарське, або внутрішньофірмове планування діяльності на всіх підприємствах.
Отже, суть внутрішньофірмового планування у вільних ринкових відносинах заключається у науковому обґрунтуванні на підприємствах або фірмах економічних цілей їх розвитку і форм господарської діяльності, виборі найкращих методів їх здійснення на основі найповнішого виявлення видів, обсягів і термінів випуску товарів, виконання робіт та надання послуг і встановлення таких показників їх виробництва, розподілу і споживання, які при повному використанні обмежених виробничих ресурсів, можуть привести до досягнення в майбутньому якісних та кількісних результатів.
Внутрішньофірмове планування ринкової діяльності підприємств передбачає не тільки розгляд ряду виробничо-господарських, організаційно-управлінських, фінансово-економічних і багатьох інших проблем як єдине ціле, але і орієнтацію на майбутнє рішень, які приймаються. Можливість наближення до кінцевого результату робить процес планування важливим показником як ступеня просування до поставленої мети, так і міри зовнішньої цінності будь-якого проміжного результату. Вірна оцінка при плануванні ступеня просування до кінцевого результату сприяє обґрунтованому вибору не тільки важливіших економічних цілей, але і необхідних засобів для їх здійснення в плановому періоді.
У процесі планування вибір основних цілей і можливих засобів або методів їх виконання тісно зв’язані і переплетені між собою. Висунуті планово-економічні або інші внутрішньогосподарські цілі багато в чому впливають при можливих обмеженнях і на вибір засобів для їх здійснення. Разом з тим очевидно, що виробничі ресурси, які є у підприємства, технологічні засоби та фінансові можливості впливають також і на вибір стратегічних або тактичних цілей його розвитку. Наприклад, можливість або здатність стабілізації і підйому виробництва на вітчизняних машинобудівних підприємствах в даний період суттєво обмежується рівнем їх реальних доходів і станом платоспроможності. У сучасних умовах розвитку більшості наших підприємств головною метою планування є одержання максимального прибутку. А основними засобами для її досягнення можуть бути вибрані два відомі методи росту доходів підприємства: в результаті економного витрачання ресурсів і на підставі нарощення капіталу. Перший шлях орієнтує виробників на зниження витрат, другий – на підвищення результатів виробництва.
Отже, ринкове планування внутрішньогосподарської діяльності служить основою сучасного маркетингу, виробничого менеджменту і в цілому усієї економічної системи господарювання. Це означає, що в процесі планування необхідний комплексний, системний підхід до вирішення виробничо-господарських та інших проблем, які виникають на підприємстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: Ринкове планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок