Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види демпінгу та антидемпінгові процедури

Види демпінгу та антидемпінгові процедури

Назва:
Види демпінгу та антидемпінгові процедури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,91 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЗМІСТ
Вступ........................................................................................................................3
1.Види демпінгу та антидемпінгові процедури...................................................4
2. Економічні методи регулювання зовнішньої торгівлі..................................12
3. Внутрішні фінансові та грошово-кредитні заходи........................................13
4. Залежність України від зовнішньої торгівлі та демпінгова політика..........16
Висновки................................................................................................................28
Література..............................................................................................................29
ВСТУП
Демпінг - здійснюваний для усунення конкурентів і захоплення зовнішніх ринків збуту вивіз товарів із країни по більш низьких цінах, чим ціни усередині чи країни на світовому ринку. Демпінг може здійснюватися за рахунок засобів чи експортера за допомогою держави шляхом субсидування експортних постачань із засобів державного бюджету.
Для запобігання збитків для країни використовується антидемпінгове мито. Антидемпінгове мито - додаткове імпортне мито, який обкладаються товари, експортовані за цінами нижче нормальних цін світового чи ринку внутрішніх цін країни, що імпортує.
Регулює демпінгову політику антидемпінгове законодавство - спеціальні (міжнародні) правові акти і положення, спрямовані проти демпінгу (демпінгу). А також антидемпінгове регулювання - сукупність заходів держави, спрямованих проти продажу експортних товарів на світових ринках за цінами істотно нижче внутрішніх цін у країні-виробнику.
Види демпінгу та антидемпінгові процедури
Антидемпінгові процедури та заходи як інструменти екстреного правового регулювання торговельно-економічних відносин передбачають доказ факту демпінгу, порушення анті демпінгової процедури (розслідування), визначення шкоди факту демпінгу та застосування антидемпінгових засобів. У деяких випадках сам факт порушення антидемпі вого розслідування призводить до «добровільного» обмеження експорту або застосування експортером інших заходів, що регулють торговельні відносини.
Випадки та умови вжиття антидемпінгових заходів регулються Угодою про застосування ст. VI Генеральної угоди з тарифі і торгівлі 1994 р., що міститься у Марракеській угоді про засня вання СОТ. Однак цей документ регулює тільки прямий демпінг 3.
Економічна наука взагалі розглядає демпінг як один з видів обмежувальної ділової практики, що в окремих випадках має кваліфікуватися як недобросовісна конкуренція. До демпінгу вдаються експортери з метою проникнення на ринок, розширенії обсягів продажу, витискування існуючих і потенційних конкурентів, встановлення домінуючого положення на ринку.
Існує видів демпінгу, які різняться за методом дискримінації цін. видом компенсації шкоди експортера, мотивами і термінами застосування (рис. 1).
Види демпінгу
за методом прямий
дискримінації зворотний
світових цін валютний
за джерелами самостійний; субсидицшний
відшкодування
збитків експортера
за мотивами
і термінами спорадичний; хижацький; постійний
застосування
Рис. 1. Види демпінгу
За методами дискримінації світових цін демпінг поділяється на, зворотний і валютний.
- Прямий демпінг — це продаж товару однієї країни на ринку іншої країни за вартістю меншою, ніж нормальна вартість цього виробу. При цьому згідно із ст. VI ГАТТ слід вважати, що товар ирапляє на ринок імпортуючої країни за вартістю, меншою за ірмальну, якщо ціна товару, що експортується з однієї країну в ииу: нижча за порівнянну ціну при звичайному ході торгівлі на рлогічний товар, призначеного для споживання в експортуючій ріні; або за відсутності такої внутрішньої ціни нижча за найнищу порівнянну ціну на аналогічний товар, призначений для експорту до будь-якої третьої країни при звичайному ході торгівлі; або нижча за вартість виробництва товару в країні походження, в якої додані помірні додаткові витрати на продаж і прибуток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Види демпінгу та антидемпінгові процедури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок