Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічний ріст та його типи

Економічний ріст та його типи

Назва:
Економічний ріст та його типи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,17 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економічний ріст та його типи


План
Вступ
Макроекономічна стабільність, рівновага, достатні темпи еко-номічного зростання належать до найважливіших суспільних благ, що їх спроможний створити для своїх громадян уряд країни. В той же час, Лише зростаюча економіка може збільшити рівень задоволення необмежених потреб і розв'язати соціально-економічні проблеми як всередині країни, так і на міжнародному рівні.
Економічне зростання дозволяє здійснювати нові програми з питань боротьби з бідністю і забрудненням навколишнього середовища без падіння існуючого рівня споживання, скорочення обсягів інвестицій і виробництва суспільних благ. Економічне зростання полегшує вирішення проблеми обмеженості ресурсів.
Економіка, що динамічно розвивається, на противагу статичній економіці знімає перепони, породжені обмеженістю обсягів виробництва і дозволяє суспільству повніше реалізовувати поставлені економічні цілі та здійснювати нові широкомасштабні програми. Економічне зростання завжди пом'якшує суперечність між необмеженими потребами та вкрай обмеженими ресурсами.
В умовах економічного зростання вибір соціальних цілей стає менш болісним і веде до зменшення суперечностей між різними групами населення, що мають різні та протилежні інтереси. В цих умовах набагато легше вирішувати соціальні негаразди, що є у будь-якому суспільстві, дбати про культурні цінності народу, створювати нові освітні заклади та вдосконалювати існуючі, вдосконалювати інфраструктуру країни, реалізовувати житлові програми тощо. Таким чином, значно покращуються умови життя населення, та створюються умови для подальшого економічного зростання.
За десять років незалежності Україна спромоглася повернути тенденцію економічного спаду в протилежний бік (див малюнок). Але це не означає, що питання економічного зростання не є тепер актуальним для України, адже надзвичайно важливо досліджувати причини та характер економічного зростання – задля розробки та реалізації дій, які б стимулювали подальше зростання.
1.Поняття економічного росту
Категорія економічного росту є найважливішою характеристикою суспільного виробництва при будь-яких господарських системах. Економічний ріст- це кількісне і якісне удосконалення суспільного продукту за визначений період часу. Економічний ріст означає, що на кожном відрізку часу в певній мірі полегшується рішення проблеми обмеженості ресурсів і стає можливим задоволення більш широкого кола потреб людини.
У самому загальному виді економічний ріст означає кількісну і якісну зміну результатів виробництва і його факторів (їх продуктивності). Своє вираження економічний ріст знаходить у збільшенні потенційного і реального валового національного продукту (ВНП), у зростанні економічної міці нації, країни, регіону. Це збільшення можна вимірити двома взаємозалежними показниками: ростом за визначений період часу реального ВНП чи ростом ВНП на душу населення. У зв'язку з цим статистичним показником, що відбиває економічний ріст, є річний темп росту ВНП у відсотках. Проте економічне зростання не є лише абстрактним поняттям. Зростання економіки життєво необхідне для громадян кожної країни, бо лише воно забезпечує зростання обсягу виробництва на душу населення, що означає зростання реальної заробітної плати та підвищення життєвого рівня.
До основних чинників, що зумовлюють фізичну здатність будь-якої економіки до зростання, належать: кількість і якість природних ресурсів; кількість і якість трудових ресурсів; обсяг основного капіталу і технологія. Ці чинники економічного зростання можна об'єднати під назвою чинників пропозиції. Саме вони роблять можливим зростання виробництва. Тільки доступність великої кількості кращих за якістю ресурсів, включаючи передовий технологічний потенціал, дозволяє збільшувати виробництво реального продукту.
Але важливо розрізняти здатність до зростання і саме реальне зростання. Зростання залежить від чинників попиту. Для реалізації зростаючого виробничого потенціалу економіка країни повинна забезпечити повне використання ресурсів, а для цього необхідно підвищення рівня сукупних видатків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічний ріст та його типи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок