Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Реальний масштаб сили арабів в арабо-ізраїльському конфлікті і прогноз його розвитку на найближчі роки

Реальний масштаб сили арабів в арабо-ізраїльському конфлікті і прогноз його розвитку на найближчі роки

Назва:
Реальний масштаб сили арабів в арабо-ізраїльському конфлікті і прогноз його розвитку на найближчі роки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,55 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Реальний масштаб сили арабів в арабо-ізраїльському конфлікті і прогноз його розвитку на найближчі роки


У столиці Йорданії Аммані відбулася конференція «Араби й Ізраїль до 2015 року. Можливі сценарії», організована Центром близькосхідних досліджень. Вона була присвячена більш як півстолітній боротьбі арабів проти ізраїльської агресії і ставила за мету визначити пріоритети й бачення розвитку
різних ситуацій, виробити плани дій політиків, відповідальних за прийняття рішень, і надати громадянам можливість
Зміна в розвитку боротьби на користь палестинців
Перший сценарій — вирішення конфлікту на користь арабів за рахунок Ізраїлю. Результатом його буде відновлення прав палестинського народу і зменшення ролі Ізраїлю у світі.
Це, на думку прихильників цього сценарію, сприятиме єднанню палестинців, зростанню ролі Організації звільнення Палестини і всіх організацій опору, розвитку в арабо-мусульманському світі ідеї протидії загрозливим викликам. Водночас зменшиться роль світових і регіональних союзів, що підтримують Ізраїль.
Подальше ведення боротьби в нинішньому руслі
Другий сценарій — збереження статус-кво. Ані в політичній, ані у військовій, ані в соціальній ситуації не відбудеться серйозних змін.
На думку дослідників, реалізацію цього сценарію не буде прийнято палестинським народом, який бажає змінити наявну ситуацію. Це означає подальшу окупацію й злочини ізраїльтян. В арабо-мусульманському регіоні і далі зберігатиметься нестабільність. З великою імовірністю прогнозуються прояви насильства і жорстокості. Регіональні, світові союзи і блоки, очевидно, не зазнають серйозних змін.
Цей сценарій реалізується за наявності цілої низки умов місцевого, регіонального і світового масштабів, і серед наслідків його здійснення — зниження ролі палестинської адміністрації в обстоюванні інтересів палестинського народу, можливість початку нового повстання (інтифади) у Палестині, збільшення кількості релігійних і правих екстремістських течій в Ізраїлі, зростання антиізраїльських настроїв серед арабського населення. Зацікавлення світового співтовариства протистоянням на Близькому Схід залишиться на колишньому рівні.
Відмова «влади» від більшої частини прав палестинців
У разі реалізації третього сценарію становище арабів значно погіршиться. Якщо палестинську владу змусять відмовитися від більшої частини прав народу і погодитися на обмежене самоврядування і розвиток близькосхідного регіону за ізраїльським планом, то це супроводжуватиметься активнішим втручанням Ізраїлю у відносини між арабськими державами, а також — у внутрішні справи арабів і дезорганізує спільні дії арабських країн, відкриє двері для реалізації альтернативних регіональних і міжнародних проектів.
На думку дослідників, цей сценарій спричинить такі наслідки: провал проекту створення незалежної палестинської держави, загострення проблеми палестинських біженців в арабських країнах, додання Ізраїлю статусу стримуючої держави, зменшення ролі арабських країн у підтримці палестинського народу, оскільки кожна з них буде зайнята власною безпекою. Інтерес світового співтовариства до проблеми Палестини значно знизиться.
Досягнення «врегулювання» за обопільних поступок
Четвертий сценарій передбачає звільнення Ізраїлем у межах міжнародного права і законодавства палестинських територій. Але його реалізація вимагає обопільних поступок, зокрема — припинення палестинського опору, продовження перемир'я з боку арабських організацій, посилення тиску учасників протистояння на світове співтовариство з метою досягнення компромісу у врегулюванні палестинської проблеми.
На думку експертів, цей сценарій може сприяти налагодженню співробітництва арабів й Ізраїлю в тій чи іншій формі. Арабські країни зможуть переключатися до розв’язання своїх внутрішніх проблем, втративши значну частку інтересу до палестинського конфлікту.
Але реалізація цього сценарію вдарить по ізраїльському проекту, оскільки збереже баланс сил в арабо-ізраїльській боротьбі, перевага в якій, на думку Ізраїлю, тепер не на його боці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Реальний масштаб сили арабів в арабо-ізраїльському конфлікті і прогноз його розвитку на найближчі роки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок