Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Суть світового господарства й основні етапи його розвитку

Суть світового господарства й основні етапи його розвитку

Назва:
Суть світового господарства й основні етапи його розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Суть світового господарства й основні етапи його розвитку
Поняття світового господарства. Міжнародні економічні відносини як , система господарських відносин між різними країнами. Основні елементи міжнародних економічних відносин.
Генезис світового господарства. Суспільний розподіл праці як чинник розвитку і становлення світового господарства.
Підприємництво. Умови його формування. Процес нагромадження капіталу, його складові.
Основні стадії формування світового господарства, їх характеристика.
Світове господарство кінця ХІХ-ХХ ст. Ринкове господарство. Мало-розвинуте ринкове господарство. Командне - адміністративна господарська система.
Об'єктивні умови розвитку сучасного світового господарства. Соціальне - економічні зміни. Прискорений розвиток продуктивних сил суспільства. Взаємозалежність держав світового співтовариства.
ТЕЗИ ДО ЛЕКЦІЇ
1. Світове, або всесвітнє, господарство являє собою сукупність національних економік і особливої сфери суспільно-виробничих зв'язків, що виходять за територіальні межі окремих країн, - міжнародних економічних відносин.
У сучасних умовах економічна замкнутість Національних господарств не лише нераціональна, а практично неможлива. Загальною стала тенденція дедалі більшої взаємозалежності національних економік.
Суть світового господарства визначається тим універсальним зв'язком між національними господарствами, який забезпечує їхню реальну єдність на основі міжнародного поділу праці, науково - технічної і виробничої торгівлі, валютних і кредитних відносин, тобто міжнародними економічними відносинами.
Міжнародні економічні відносини являють собою систему господарських відносин між різними країнами світу. Важливими елементами цієї системи є:
1) міжнародне науково-технічне і виробниче співробітництво;
2) вивіз капіталу і міжнародний кредит;
3) світова торгівля;
4) міграція робочої сили;
5) міжнародні валютні відносини.
Міжнародні економічні відносини, що визначають суть світового господарства, похідні і залежать від економічних відносин, що складаються на національних рівнях.
Світове господарство склалося на початку XX століття у результаті тривалого історичного процесу, багатовікової еволюції продуктивних сил, поглиблення міжнародного поділу праці, поступового і неухильного включення економік у загальну систему світових господарських зв'язків, що стало наслідком розвитку суспільного виробництва.
Економічні основи світового господарства, що закладаються у сфері обігу, починають виявлятися вже на етапі творення місцевого ринку, пов'язаному з першим великим суспільним поділом праці, що збігається у часі з мідним, бронзовим та раннім періодом залізного віку.
Другий великий суспільний розподіл праці зумовив появу грошової форми вартості та вихід торговельного обміну за межі місцевого ринку на рівень регіонального. З появою держави на формування світового господарства крім економічних впливають позаекономічні (військово-колоніальні) чинники.
Третій великий суспільний поділ праці, що полягав у відокремленні торгівлі від землеробства та ремесла, сприяв подальшому залученню різноманітних господарських одиниць до товарообміну, пізніше - прискореному розвитку простого товарного виробництва і, як наслідок, зумовив переростання регіональних ринків у регіонально-світові.
Удосконалення засобів праці за середньовіччя, виникнення нових галузей економіки, поглиблення спеціалізації всередині окремих галузей, великі географічні відкриття дали відчутний поштовх для розвитку товарно-грошових відносин і подальшого формування світового ринку.
Становлення міжнародних економічних зв'язків завжди грунтувалося на розвитку підприємництва, необхідними умовами існування якого є:
а) приватна власність;
б) товарне виробництво;
в) політичні інститути: громадянські свободи, приватне, договірне
право та ін.
Перші свідчення законодавчого оформлення відносин приватної власності і торговельно-грошових знаходимо у стародавньому світі:
Єгипет, Вавілонія, Греція.
У Стародавньому Римі право чітко ділити на публічне, що займалося "станом Римської держави", та приватне, яке займалося "вигодою окремих осіб".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Суть світового господарства й основні етапи його розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок