Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економіка підприємництва. Через мале підприємництво до середнього, а від них - до благополуччя і процвітання

Економіка підприємництва. Через мале підприємництво до середнього, а від них - до благополуччя і процвітання

Назва:
Економіка підприємництва. Через мале підприємництво до середнього, а від них - до благополуччя і процвітання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,11 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Економіка підприємництва. Через мале підприємництво до середнього, а від них - до благополуччя і процвітання
Вирішення проблем економічного і соціального розвитку держави неможливе без формування конкурентоспроможного підприємницького середовища та посилення його впливу на розв'язання державних проблем. Формування цього середовища унеможливлюється відсутністю або недостатнім створенням необхідних умов, таких, як активізація інвестиційної діяльності, пільги по податках, пільгове кредитування та інших чинників.
Адже основною рушійною силою у розвитку економіки стало підприємництво - підприємець, через якого людина може реалізувати свої здібності, ініціативу, проявити можливості саморозвитку і, головне, самовираження.
Відповідно до Закону України "Про державну підтримку малого підприємництва" головні риси малого підприємництва можна виразити через надання:
економічної самостійності та господарської незалежності;
особистої зацікавленості в досягненні економічних результатів;
особистої відповідальності за господарський ризик та економічні …
Активізація структурної перебудови економіки, надання державних пріоритетів у розвитку підприємницької діяльності надасть можливість запровадити дійсно демократичні засади та свободу вибору цієї діяльності і, відповідно, швидку окупність витрат та оперативне реагування на зміни споживчого ринку.
Ні для кого не є секретом те, що мале підприємництво у наш час завоювало вільну нішу в переробці сільськогосподарської продукції та торгівлі. Розвиток його у різних галузях промисловості стримується значною мірою через втрату ринків збуту великими і середніми акціонерними товариствами - підприємствами, відповідно, через скорочення випуску продукції і чисельності працюючих. Таке положення призвело до відмови великих і середніх підприємницьких структур від багатьох виконуваних раніше функцій.
Виникає питання: чому цю нішу не заповнюють малі підприємницькі структури? Відповідь однозначна: відсутні відповідні умови. Адже втрата ринків та невизначеність з перебудовою великих акціонерних товариств щодо виробництва продукції, яку потребує ринок, призводить до все більшого погіршення їх фінансового становища, банкрутства та знедолення широких верств населення. Натомість малий і середній бізнес через відсутність необхідних умов, насамперед фінансових, не має змоги викупити такі підприємства. Парадоксом є й те, що третина підприємств на сьогодні є збитковими.
Не слід забувати, що розвиток малого і середнього підприємництва є ключовим у реформуванні економіки, адже світова економіка визначає його як "простір масового виживання". До речі, в економічно розвинених країнах дальнього зарубіжжя на частку малого бізнесу припадає до 40%, а з урахуванням середнього - до 70% ВВП.
Виникає питання, які чинники впливають, або точніше, заважають розвитку підприємництва? На нашу думку, до таких чинників слід віднести відсутність:
відповідної інфраструктури для розвитку підприємництва та дієвої державної підтримки;
виваженої податкової політики - сьогодні податкова система не надає змоги не те що розвиватись підприємництву, а навпаки, заганяє в глухий кут і до банкрутства;
інвестицій, пільгового кредитування та відповідної застави, що зводить бажання зайнятись підприємництвом нанівець;
4) зацікавленості великих банків у кредитуванні підприємництва, а тим
більше малого, як ризикового.
Великі банки мають інтерес до відповідних клієнтів, що надає змогу підвищувати їх капіталізацію, адже кредитний портфель банків України становить 70 млрд. грн., наразі у 1990 році він становив 200 млрд. руб., що, до речі, ще раз підтверджує: розвиток економіки України і банківської системи взаємопов'язані.
У наш час ще не відновлена довіра населення до банків і банківської системи України взагалі, адже підтвердженням цієї тези є те, що більше 10 млрд. грн., які знаходяться на руках у населення, проходять поза банками і як такі вилучені з обігу та не беруть участі в грошовому обігу. Відновлення довіри населення до банків - головне завдання банківської системи України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економіка підприємництва. Через мале підприємництво до середнього, а від них - до благополуччя і процвітання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок