Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аудит фінансового стану підприємства

Аудит фінансового стану підприємства

Назва:
Аудит фінансового стану підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,20 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Аудит фінансового стану підприємства
Аудит фінансового стану підприємства важливо починати з визначення платоспроможності і ліквідності.
Джерелами визначення показників фінансового стану можуть бути:
- баланс (форма № 1);
- звіт про фінансові результати та їх використання (форма № 2);
- звіт про фінансово-майновий стан (форма № 3);
- дані статистичних органів;
- дані оперативного обліку підприємства;
-додаткова інформація.
Аудитор (аудиторська фірма) може самостійно вибирати найбільш придатні показники для аналізу фінансового стану підприємства. Результати аналізу повинні базуватися на інформації бухгалтерської звітності, достовірність якої підтверджена.
Виділяють такі основні групи показників фінансового стану підприємства:
- показники ліквідності та платоспроможності;
- фінансової стійкості;
- ділової активності;
- рентабельності та ін.
Набір економічних показників, що характеризують фінансовий стан і активність підприємства, передбачає розрахунок таких груп індикаторів: фінансової стійкості, платоспроможності, ділової активності, рентабельності.
Методика аналізу така:
- попередньо ознайомитись з результатами роботи підприємства;
- розрахувати основні показники;
- порівняти розраховані значення з нормативними;
- віднести підприємства до певного класу за фінансовим станом.
Джерела платоспроможності (ліквідності) відображають можливість клієнта погасити короткострокову заборгованість своїми засобами. Під час обчислення цих показників за базу розрахунку беруть короткострокові зобов'язання.
Показники ділової активності характеризують, наскільки ефективно клієнт використовує свої кошти. До них відносять різні показники оборотності.
Показники рентабельності характеризують прибутковість діяльності підприємства, розраховується як відношення отримуваного балансового чистого прибутку до витрачених коштів.
Одним з найважливіших показників підприємства є показник (коефіцієнт) ліквідності.
Грошові кошти + Короткострокові фінансові вкладення =Короткострокові зобов'язання
Аудитор установлює ліквідність підприємства виходячи із загальної суми поточних активів. Проте на ліквідність підприємства можуть впливати надзвичайні обставини. У цих випадках аудитор має скласти розрахунок показника ліквідності, який визначає термінову можливість повернути короткострокові борги. Це визначається на підставі співвідношення легкореалізованих активів коштів і дебіторської заборгованості та короткострокових зобов'язань.
Оборотний капітал може складатись з власних та залучених коштів, співвідношення яких визначає його структуру. Фінансовий ризик зростає у тих випадках, коли зменшується частка власних коштів (капіталу).
Вивчення структури джерел коштів підприємства дає змогу аудитору одержати інформацію про розширення чи звуження діяльності підприємства. Зменшення короткострокових кредитів і збільшення власного капіталу може бути доказом згортання діяльності підприємства.
У розрахунках показників платоспроможності, ліквідності, обсягу оборотного капіталу визначається дебіторська заборгованість і запаси. Від того, наскільки швидко вони перетворюються у готівку, залежить фінансовий стан підприємства, його платоспроможність. З метою визначення цієї ситуації на підприємстві обчислюється оборотність рахунків дебіторів, що розраховується як відношення виручки від реалізації до суми заборгованості. Чим вищий цей показник, тим швидше дебіторська заборгованість перетворюється у готівку.
Організація розрахунків з покупцями досліджується аудиторами особливо ретельно, оскільки вона значною мірою визначає обсяг реалізації товарів та стан дебіторської заборгованості. Поповнення готівки на підприємстві залежить від обороту запасів товарно-матеріальних цінностей, який розраховується як відношення собівартості реалізованої продукції до середньорічних запасів. Чим вищий показник оборогу, тим швидше запаси перетворюються у готівку. Аудитору такий розрахунок слід робити у динаміці за кілька звітних періодів.
З метою ефективного ведення виробництва і збуту продукції запаси мають бути оптимальними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Аудит фінансового стану підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок