Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічні основи розвитку України. Міжнародні фінансові інститути

Економічні основи розвитку України. Міжнародні фінансові інститути

Назва:
Економічні основи розвитку України. Міжнародні фінансові інститути
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,64 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Економічні основи розвитку України. Міжнародні фінансові інститути
Україна, порівняно з іншими країнами, поряд з негараздами в економічному розвитку має ще й несприятливу демографічну структуру населення (третина населення держави - пенсіонери). Зазначені обставини ускладнюють процес розширеного відтворення виробництва. Водночас такий стан економіки обумовлює необхідність рішучих реформаційних дій через вкладення коштів. Зрозуміло, таких коштів в Україні немає, потрібні зовнішні інвестиції і кредити, які можна отримати від міжнародних фінансових і кредитних інститутів типу МВФ, Світовий банк реконструкції та розвитку та ін.
Міжнародний валютний фонд, як і Світовий банк, засновано в 1944 р. на валютно-фінансовій конференції світових лідерів для регулювання валютних відносин між країнами, які є членами МВФ. Штаб-квартира МВФ знаходиться у Вашингтоні. Світовий банк і МВФ у своїй діяльності доповнюють одне одного, хоч вирішують різні завдання.
Діяльність МВФ спрямована на виділення валютних кредитів країнам-членам для покриття пасивного сальдо з поточного платіжного балансу. Таким чином, головною метою МВФ є встановлення рівноваги платіжних балансів держав - членів МВФ. Другою метою МВФ є стабілізація валют та їх паритетів. Так, у тексті Бреттонвудської угоди та в розділі II статуту МВФ записано, що паритети валют усіх держав-учасниць мають виражатись у золоті як загальному еквіваленті, а також у доларах США за їх золотим вмістом на 1 липня 1944 р. Зв'язок валют з монетарним товаром здійснювався через систему: "золото - долар - національна валюта". Це надавало долару змогу функціонувати як золотий еквівалент світових грошей. Саме у цей період практично всі держави відійшли від золотого стандарту і в грошовому обігу перебували паперові гроші, лише долар США зберігав зовнішню конвертованість у золоті, що неминуче обумовило економічне суперництво валют. Оскільки в США в 1971-1973 роках різко скоротилися запаси золота, і вони вже не могли здійснювати обмін доларів на золото, долар уже не міг виконувати функцію міжнародної резервної валюти, тому що виникла невідповідність між наявною кількістю золота та зростаючим платіжним балансом. Економічно найбільш розвиненими державами вважалися США, Німеччина, Англія та ін.
У 1976 р. на Ямайці відбулася конференція держав-членів МВФ, яка започаткувала нову валютну систему, яка діє й сьогодні. Конференція прийняла рішення про демонетизацію золота у валютних відносинах. Відміна золотого стандарту призвела до купівлі на паперові гроші золота як високоліквідного товару, і центральні банки тримають його у своїх сховищах.
Відхід від золотого стандарту поставив питання про необхідність введення міжнародної грошової одиниці. Нею стала СДР, що витіснила як колективна валюта золото і долар. СДР означає "спеціальне право запозичення". З часом долар піднявся в ціні і відвоював позиції у міжнародній валютній системі.
До позитивних моментів Ямайської валютної системи слід віднести введення плаваючих курсів валют держав - членів МВФ, що надало гнучкості валютним відносинам і створило умови для зміни співвідношень національних валют, що розвиваються.
Негативним у запровадженій валютній системі є те, що плаваючий курс надає змогу окремим ділкам і угрупованням здійснювати спекулятивні операції.
У цілому МВФ підвищив свої функції за рахунок наявності великого банку інформації економічної політики держав і на цій основі - проведення довгострокових досліджень економічних процесів.
МВФ надає найбіднішим країнам, що розвиваються, довгострокову допомогу для урівноваження платіжних балансів і структурної перебудови економіки у вигляді позик пільгового характеру. Ці позики фінансуються не за рахунок загальних ресурсів Фонду, а шляхом використання інших джерел - головним чином кредитів і субсидій, які ті чи інші країни надають самому МВФ, забезпечуючи тим самим можливість надавати пільгову фінансову допомогу іншим країнам, що мають право на її отримання. Управління коштами, що надходять з таких джерел, здійснюється окремо від управління власними ресурсами МВФ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Економічні основи розвитку України. Міжнародні фінансові інститути

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок