Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Знання в управлінні розвитком компаній

Знання в управлінні розвитком компаній

Назва:
Знання в управлінні розвитком компаній
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,67 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Знання в управлінні розвитком компаній


Організаційні знання стосуються внутрішнього та зовнішнього середовища компанії. Внутрішнє середовище компанії використовує організаційні знання щодо виробничо-технологічної діяльності, обліку та управління фінансами, юридичних норм, правил ведення підприємницької діяльності та ін.
Знання щодо зовнішнього середовища компанії стосуються поточних чи перспективних сегментів ринку збуту, вибору постачальників, стратегічних планів конкурентів, змін законодавчої чи політичної сфер у різних регіонах світу, які істотно впливають чи можуть вплинути в майбутньому на діяльність компанії.
Стратегічні завдання компанії змінюються зі змінами стадій життєвого циклу її бізнесу [2, 4]. Концепція життєвого циклу бізнесу є досить цінною для менеджменту у питаннях дослідження можливих перспектив розвитку компанії.
В даній статті пропонується звернути увагу на те, що перехід до кожного наступного етапу економічного життя компанії відбувається не автоматично, а потребує комплексу кваліфікованих управлінських дій, з урахуванням внутрішнього потенціалу, який відкриває можливості для змін, пов’язаних з розвитком. Важливою складовою внутрішнього потенціалу організації є організаційні знання.
Одна з центральних ідей управління знаннями - більш ефективне використання вже існуючих знань, тобто уміння поширити наявний ефективний досвід. В даній статті пропонується дослідження впливу організаційних знань на управління стадіями життєвого циклу розвитку бізнесу компаній.
Розвиток компаній не відбувається автоматично. Ознаки розвитку - це зростанням розмірів, збільшенням проблем управління, суперечності.
На першому етапі відбувається заснування компанії та становлення її діяльності шляхом створення нових продуктів та ринків збуту. Організаційні знання цього етапу розвитку компанії формуються та зосереджуються у сфері підприємництва, пов’язаного з розробкою, виробництвом та продажем продуктів чи послуг. Засновники керують компанією, але вони, як правило, нехтують принципами та правилами менеджменту, будуючи процеси управління на власний розсуд, використовуючи неформальні методи управління. Основна робота виконується відданими справі працівниками, відносини між якими, незважаючи на їхні посади, неформальні, інтенсивні та різнобічні. Процеси управління побудовані на довготривалій, ненормованій роботі, яка не компенсується скромною заробітною платою. Практично усі працівники мають доступ до внутрішньої інформації, приймають участь у важливих рішеннях, від яких залежить доля компанії.
Індивідуальна енергія лідерів та відданих справі працівників дозволяє компанії досягнути цілей першого етапу свого розвитку – виробництво досягає значних обсягів, зростає чисельність працівників. Управління компанією набуває більш формального характеру у сфері відокремлення управлінської та неуправлінської діяльності, виникає потреба у формалізації відносин між працівниками. Працівники відокремлюються від прийняття рішень, не володіють повнотою інформації щодо усіх аспектів діяльності компанії.
Розвиток компанії, на цьому етапі, породжує проблеми, наступає криза, пов’язана з недостатністю нових знань, насамперед, у сфері менеджменту – це знання з організації ефективного виробництва, запровадження нових методів обліку та фінансового контролю, управління персоналом. Таким чином, криза знань породжує численні управлінські проблеми.
На думку авторів даної статті, подальший розвиток компанії можливий шляхом запровадженням професійного менеджменту, з використанням наукових підходів до процесів управління. Оскільки для здобуття та засвоєння необхідних знань з менеджменту потрібний певний час, в умовах кризи компанії практикують наймати кваліфікованих менеджерів, які, використовуючи систему знань з менеджменту, здатні надати новий поштовх для подальшого розвитку компанії.
Наступний, другий етап діяльності компанії пов’язаний із знаннями, які дозволяють обирати напрямок розвитку компанії. З цією метою посилюється функція маркетингу, вона відокремлюється від виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Знання в управлінні розвитком компаній

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок