Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ПДВ у сільському господарстві

ПДВ у сільському господарстві

Назва:
ПДВ у сільському господарстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,61 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
з предмету «Податкова система» на тему: «ПДВ у сільському господарстві»


План:
1. Загальне уявлення про оподаткування у сільгосптоваровиробників......3
2. Перший спецрежим оподаткування у сільгосптоваровиробників …......5
3. Другий спецрежим оподаткування у сільгосптоваровиробників ……...8
Використана література ……………………………….……………………...12
1. Загальне уявлення про оподаткування у сільгосптоваровиробників
Перш ніж розглянути діючий сьогодні спеціальний режим оподаткування в сільському виробництві слід визначитися, які ж саме види економічної діяльності можуть бути віднесені до галузі сільського виробництва. Державним документом з цього питання є Державний класифікатор видів економічної діяльності, затверджений наказом Держстандарту України від 22.10.96 р. №441. Згідно з цим документом по переліку видів економічної діяльності господарських суб‘єктів (як фізичних, так і юридичних осіб, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності) до галузі сільського господарства віднесено такі види діяльності, як рослинництво, тваринництво, вирощування культур у поєднанні з тваринництвом (змішане сільське господарство), надання послуг у галузях рослинництва і тваринництва (коди груп і класів видів діяльності з 01.1 по 01.4 включно).
Крім того, спеціальним рішенням КМУ (розпорядження №391-р від 10.05.99) до осіб, які здійснюють діяльність у галузі сільськогосподарського виробництва, тобто до категорії сільськогосподарських товаровиробників віднесено також і рибницькі та рибальські, включаючи риболовецькі, господарства, що займаються риборозведенням, вирощуванням товарної риби, виловом, переробкою та збутом власної рибопродукції (незалежно від організаційно-правових форм власності та господарювання). За зазначеним Класифікатором це види економічної діяльності, включені до кодів груп економічної діяльності 05.01 та 05.02.
Отже жодна галузь, крім визначеної Класифікатором, за винятком вказаної в цьому розпорядженні галузі рибного господарства, не відноситься до галузі сільського господарства, тобто не відносяться до сільського господарства ні мисливство, ні лісове господарство, ні інші подібні галузі економіки.
Закон “Про ПДВ” передбачив декілька спеціальних режимів оподаткування в сільському господарстві.
Продаж молока та м‘яса переробникам та отримання дотацій
Пункт 6.2 ст.6 Закону говорить про те, які саме операції оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою. Серед таких операцій є і сільськогосподарська.
Так, згідно з підп. 6.2.6 ст.6 Закону податок за нульовою ставкою обчислюється щодо операцій з продажу переробним підприємствам молока та м‘яса живою вагою сільськогосподарськими товаровиробниками всіх форм власності і господарювання.
Абзацом першим п.11.21 Закону цю операцію дописано наступним: до 01.01.06 сума ПДВ, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами, спрямовується для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко та м‘ясо в живій вазі.
Спільний лист МЕУ та МАПКУ від 10.03.98 №37-21-1-12/2310 дає перелік видів молочної та м‘ясноїпродукції, які виробляються переробними підприємствами при переробці молока та м‘яса в живій вазі, і від реалізації яких нараховується сільськогосподарським товаровиробникам дотація. Крім того спільним листом Міністерства аграрної політики України та ДПА України від 18.05.03 ( №37-14-1-12/4364 та № 6387/7/15-0117) «Про нарахування та виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам від реалізації шкур сирих та борошна тваринного походження» доведено, що згідно з названим Класифікатором шкури сирі та борошно тваринного походження відносяться вдповідно до класу 15.11 «М‘ясо та субпродукти забійних тварин» та 15.13 «М‘ясопродукти», від реалізації яких нараховуються та виплачуються дотації сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними переробним підприємствам м‘ясо в живій вазі. Разом з цим втратило чинність повідомлення «Визначення продукції, віднесеної до категорії «М‘ясо і м‘ясопродукти» («Вісник» №44/02 , стор 18).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПДВ у сільському господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок