Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України

Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України

Назва:
Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України


Трансформація економіки України, формування ринкових відносин обумовлюють необхідність дослідження проблем виживання та подальшого розвитку підприємств в умовах нестабільного зовнішнього середовища. Однією з найважливіших умов стабільного розвитку української держави є її зовнішньоекономічна діяльність (ЗЕД). У свою чергу, ЗЕД неможлива без надійної транспортної системи. Транспорт, у тому числі й цивільна авіація, не тільки обслуговує зовнішньоекономічні зв'язки країни, але й сам є експортно-орієнтованою галуззю економіки. Перевезення українських і іноземних пасажирів на міжнародних і внутрішніх регулярних повітряних лініях становить істотну частину від загального обсягу робіт і послуг, які виконують українські підприємства-авіаперевізники.
Ринок пасажирських авіаперевезень має найшвидші з поміж всіх видів транспорту України темпи зростання. Розвиток і регіональних, і міжнародних перевезень упродовж останніх п’яти років обумовлено зростанням економіки країни та обсягів транзитного трафіку. Основні інструменти державної політики збільшення пасажироперевезень – запровадження перехресного субсидування регіональних перевезень впродовж 2003-2004 років і скасування 2005 року в’їзних віз для громадян ЄС, США та деяких інших країн.
Національний інтерес у розвитку цивільної авіації підтримується за рахунок:
Збільшення доходів вітчизняних підприємств і податкових надходжень до бюджету.
Забезпечення надання населенню якісних послуг за оптимальними цінами.
Дотримання національної безпеки у сфері пасажирських авіаційних перевезень.
Стратегічними завданнями державної політики, що мають забезпечити національні інтереси, є:
1. Ефективне використання транзитного потенціалу України через перетворення міжнародного аеропорту Бориспіль” на сучасний вузловий аеропорт (“хаб”) Центральної та Східної Європи.
2. Лобіювання інтересів вітчизняних авіакомпаній і підприємств ринку в процесі міжнародних переговорів. Україна може надалі суттєво збільшувати обсяги і пасажирських, і вантажних перевезень авіаційним транспортом. По-перше, вдале географічне розташування України та наявність міжнародних аеропортів, передусім міжнародного аеропорту “Бориспіль”, дає змогу країні залучити вагомий транзитний пасажирський потік. Тому, попри невелику частку авіаційного транспорту у структурі перевезень всього транспортного сектору, транзитний авіаційний потенціал України можна зіставити з транзитним потенціалом трубопровідного транспорту країни. По-друге, давні традиції розвитку авіаційної промисловості та транспорту обумовлюють наявність кваліфікованого персоналу й освітньої та технічної бази. Обрана державою політика визначатиме перспективи подальшого розвитку ринку, оскільки з поміж всіх видів транспорту авіаційний транспорт має найбільшу питому вагу міжнародних перевезень і тому функціонує в системі міжурядових домовленостей. Ефективність зовнішньої політики України відіграватиме ключову роль у реалізації бізнес планів приватних учасників ринку також через те, що український ринок досі не лібералізовано і розвиток міжнародних маршрутів між Україною та рештою світу дотепер регулюється на міжурядовому рівні.
Нині жодна з українських авіакомпаній не спроможна на рівних конкурувати з провідними міжнародними авіакомпаніями в умовах більшої лібералізації ринку. Досвід країн Центральної Європи, які зі вступом до ЄС лібералізували внутрішні ринки авіаперевезень, свідчить, що невеликі національні компанії не витримують конкуренції з потужними європейськими авіакомпаніями і зазвичай банкрутують, або відмовляються від обслуговування міжнародних маршрутів (передусім далекомагістральних) або поглинаються конкурентами.
Сучасний розвиток економічних відносин у цивільній авіації поставило на перший план проблему конкурентоспроможності підприємств і організацій у постійно мінливих соціально-економічних умовах. Оскільки підприємствам доводиться вирішувати свої проблеми самостійно, перед українськими авіакомпаніями встає безліч нових питань, від рішення яких залежить їхнє існування й життєздатність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми становлення національної системи взаєморозрахунків на авіаційному транспорті України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок