Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Проблеми оподаткування землі в лісництві

Проблеми оподаткування землі в лісництві

Назва:
Проблеми оподаткування землі в лісництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,61 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Проблеми оподаткування землі в лісництві


Для загального уявлення масштабів податкового інтересу держави щодо суб’єктів господарювання з лісівництва необхідно пам’ятати, що площа суші в Україні становить 57 929,1 тис. га, із них облікова категорія „Ліси та інші лісовкриті площі” за Державним земельним кадастром (ДЗК) – 10 426,2 тис. га, тобто 18 відсотків [1]. У різних звітах і зая-вах, у Державному лісовому кадастрі (ДЛК) називається інша цифра й інша назва самого показника – „лісистість” і дорівнює 15,6 відсотка [2]. Уже в одному цьому спо-стерігається властива національній рисі українців „самостійність”, встановлення лісівни-ками України власного „Статуту” всупереч положенням, визначеним Інструкцією з веден-ня статистичної звітності з кількісного обліку земель, введеного Держкомземом України [3]. Неузгодженість змісту і значення зазначених показників (лісистість – за ДЛК, частка лісів та ІЛВП до загальної площі суші – за ДЗК) не є випадковою.
Зазначена розбіжність із статистичного обліку землекористування свідчить про різну архітектуру обліку економічних відносин відповідних суб’єктів господарювання з влас-ником природних ресурсів, тобто землі, у т. ч. вкритої лісовою рослинністю, як основного національного багатства держави: Держкомзем України виходить з позиції впровадження ринкових відносин у питаннях власності на землю, права постійного користування чи оренди, дотримуючись Стандартної статистичної класифікації землеко-ристу-вання ЄЕК, а також Класифікації видів еко-номічної діяльності ДК 009 – 96; Держкомлісгосп України продовжує здійснювати державний облік лісів, як це було ще в радянські часи, за міністерствами і відомствами [2, с. 3, 4]. Останнє означає фактичне збереження централізованого управління господарською діяльністю суб’єктів госпо-дарю-вання з лісівництва, що не відповідає ні умовам розвитку національної економіки на ринкових засадах, ні завданням конкретизації економічної відповідальності суб’єктів лісівництва за належне, економічно спрямоване і прибуткове господарювання у межах лісових земель певних юридичних чи фізичних осіб.
На жаль, у земельному та лісовому законодавстві України є окремі, але досить суттєві суперечності, які негативно позначаються на загальних наслідках господарювання щодо економіки користування земельними ресурсами і ресурсами деревини. Зазначені супереч-ності, свідомо чи ні, але також ускладнюють справляння платежів за користування земель-ними ресурсами і ресурсами деревини на користь конституційно визначеного власника природних ресурсів – українського народу. І таке становище склалось ще з радянських часів, починаючи з 60-х років минулого століття. Звернемо увагу лише на те, що питомі доходи лісівництва як в цілому по колишньому Союзу, так і в інших союзних республіках не покривали видатки навіть у ті роки. В Україні видатки перевищували доходи в 3 рази і складали: доходи 2,40, видатки 7,20 руб./га лісової площі (таблиця 1) [4, с. 238].
Таблиця 1
Питомі доходи лісівництва і видатки на його ведення
за наслідками господарювання 1965 року
За роки незалежності ефективність лісівництва в Україні суттєво не змінилася. Як і за часів колишньої командно-бюрократичної системи, воно залишається переважно дота-ційним (таблиця 2).
У цілому по Україні питомі видатки на лісівництво („на ведення лісового і мисливсь-кого господарства”) перевищують доходи майже у 2 рази (175,6 %), а в межах окремих областей вони настільки строкаті, що ставлять під сумнів наявність дійової державної політики і здатність відповідних органів виконавчої влади забезпечувати ефективне управління господарською діяльністю підпорядкованих лісгоспів. Спостерігаються від-хилення від повної самоокупності (Житомирська, Чернігівська і Закарпатська області) до вкрай незрозумілої, надмірної збитковості лісівництва по Івано-Франківській області. У ній видатки (11,20 грн / га) на лісівництво у 2,4 раза перевищують доходи (4,69 грн/га) від наслідків господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблеми оподаткування землі в лісництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок