Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Елементи управління підприємством та їх взаємозв'язок

Елементи управління підприємством та їх взаємозв'язок

Назва:
Елементи управління підприємством та їх взаємозв'язок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,27 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Тема 6. Елементи управління підприємством та їх взаємозв'язок
6.1. Процес організації управління та його складові.
6.2. Принципи організації управління.
6.3. Суть діяльності організації.
6.4. Взаємозв'язок елементів управління.
6.5. Основи реструктуризації управління:
а) реорганізація: етапи і методи;
б) реінжиніринг.
6.1. Процес організації управління та його складові
Процес управління виробництвом складається з окремих управлінських циклів, кожен з яких можна розділити на ряд самостійних операцій. Цими операціями, як відомо, є збір і передача інформації про об'єкт управління, її обробка й аналіз, вироблення на основі цього аналізу управлінського рішення, передача рішення на об'єкт управління і його реалізація цим об'єктом, порівняння отриманих внаслідок реалізації рішення показників з їх планованими величинами.
Різноманітні ситуації, з якими доводиться мати справу керівництву підприємства, взаємопов'язані. Процес управління, який реагує на вплив ситуації, викликає появу інших процесів управління, які, у свою чергу, викликають нові процеси, що тим самим утворює постійні управлінські цикли.
Основою всіх управлінських процедур є інформація та процес обміну цією інформацією.
Основний закон управління — на кожне підприємство як відкриту систему внутрішнє та зовнішнє середовище справляють різноманітний вплив, як закономірно повторювальний, так і випадковий. Щоб утримати свою цілісність та здатність до функціонування, система управління підприємства повинна відповідати на кожний такий вплив відповідною протидією і саме у відповідний час.
До процесу управління на підприємстві висувається ряд вимог. Процес управління повинен мати такі особливості, як: неперервність, нерівномірність, циклічність, послідовність, відносна змінність та сталість.
Головна вимога до організації управління на підприємстві полягає в тому, що система управління підприємством повинна мати таке ж саме або більше різноманіття та швидкодію програм дій, що відповідає можливому різноманіттю впливу середовища на систему, що управляється.
Зміст процесу управління характеризується такою спря-мованістю управлінського впливу (рис. 6.1).
Рис. 6.1. Напрямки управлінської діяльності в організації
Основними елементами управління підприємством є стратегії, структура, системи, стиль, сумісність цінності, склад персоналу, сума навичок. Характеристика елементів управління наведена в таблиці 6.1 [165, с. 53 — 54].
Таблиця 6.1 Характеристика елементів управління
Елементи управління підприємством поділяються на жорсткі та м'які (рис. 6.2).
Рис. 6.2. Елементи управління підприємством
Характеристика складових процесу управління за ре-зультативного талієвого підходу наведена в таблиці 6.2.
Таблиця 6.2
Зіставлення результативного та дієвого підходу до управління підприємством
Процеси управління належать до складних явищ. Зрозуміти ж сутність складних явищ і одержати про них достовірні дані можна тільки багаторазово спостерігаючи за поведінкою дос-ліджуваного об'єкта чи явища. При цьому нам важливо не просто одержати достовірний матеріал про управлінський процес, а й оцінити якісний бік останнього.
Оскільки предметом праці управлінського персоналу є інформація, то кількісну оцінку якості управління варто давати насамперед з інформаційних позицій, а дослідження існуючих процесів управління необхідно проводити з використанням принципів системного аналізу.
Системні дослідження вимагають збереження цілісності досліджуваної системи, її єдності з навколишнім середовищем і наступної спрямованої упорядкованості елементів системи, а удосконалювання цих елементів повинно бути спрямоване на поліпшення функціонування усієї системи.
Дослідження процесів управління виробництвом скла-дається з цілком певних послідовних етапів:
а) постановка завдання і визначення цілей дослідження;
б) обстеження існуючих форм і методів управління ви-робництвом, їх оцінка і порівняльний аналіз;
в) визначення вузьких місць в управлінському процесі;
г) визначення факторів, що відіграють головну позитивну і негативну роль в управлінні досліджуваним об'єктом;
д) пошук критеріїв, що оцінюють ефективність управління; е) розробка рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності управління, і їх експериментальна перевірка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: Елементи управління підприємством та їх взаємозв'язок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок