Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Про ринкову економіку

Про ринкову економіку

Назва:
Про ринкову економіку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,87 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реалізації будь-якого впровадження механізмів комплексної безпеки в умовах ринкової економіки повинне передувати рішення двох взаємозв'язаних методичних задач:
1) оцінка вигідності кожного з можливих варіантів здійснення проекту механізмів комплексної безпеки;
2) порівняння варіантів і вибір якнайкращого з них.
Ефективність від впровадження проекту механізмів комплексної безпеки характеризується системою показників, що відображають співвідношення витрат і результатів. До складу витрат проекту механізмів комплексної безпеки включаються передбачені в проекті та необхідні для його реалізації поточні та одноразові витрати всіх учасників здійснення проекту механізмів комплексної безпеки, обчислені без повторного обрахування однакових витрат одних учасників у складі результатів інших учасників. Для вартісної оцінки результатів і витрат можуть використовуватися базисні, світові, прогнозні та розрахункові ціни. Впровадження механізмів комплексної безпеки повинні відбиратися з урахуванням інфляційного чинника.
При оцінці ефективності впровадження механізмів комплексної безпеки порівняння різночасних показників здійснюється шляхом приведення їх до цінності в початковому періоді, оскільки однакові за величиною витрати, здійснювані у різний час, економічно нерівнозначні. Значна тривалість життєвого циклу впровадження механізмів комплексної безпеки приводить до економічної нерівноцінності здійснюваних у різний час витрат і одержуваних результатів. Ця суперечність усувається за допомогою так званого методу наведеної вартості, або дисконтування, тобто приведення витрат і результатів до одного моменту. Як такий момент часу можна прийняти, наприклад, рік початку реалізації впровадження механізмів комплексної безпеки.
Дисконтування ґрунтується на тому, що будь-яка сума, яка буде одержана в майбутньому, в даний час володіє меншою цінністю. За допомогою дисконтування у фінансових обчисленнях враховується чинник часу. Ідея дисконтування полягає в тому, що для готелів переважно одержати гроші сьогодні, а не завтра, оскільки будучи інвестованими у впровадження механізмів комплексної безпеки, вони завтра вже принесуть певний додатковий дохід і стабільний розвиток.
Економічний підхід до оцінки впровадження механізмів комплексної безпеки
Згідно класичної теорії ринкової економії, діяльність господарюючих суб'єктів заснована на волі вибору, а функції держави зводяться до регулювання процесів взаємодії господарюючих суб'єктів. Отож, напрошується висновок про необхідність виділення, принаймні, двох видів критеріїв ефективності їх діяльності. По-перше, це локальні критерії ефективності діяльності господарюючих суб'єктів, які в рамках зовнішніх обмежень прагнуть до отримання найбільших вигод в довгостроковій перспективі. По-друге, це глобальний критерій ефективності діяльності всієї економічної системи, який повинен лежати в основі державної політики, направленої на забезпечення динамічного розвитку всього суспільства. Визнання наявності двох груп неоднорідних і суперечливих критеріїв вимагає розробки і різних методів оцінки ефективності інвестицій у впровадження механізмів комплексної безпеки проектів, які відповідно до прийнятої класифікації можуть бути названі макро- і мікроекономічними.
У сучасних умовах реформування господарського механізму, його орієнтації на ринкові моделі економічного розвитку, проблема економічного обґрунтування інвестиційних рішень набуває особливої актуальності. Такі проблеми виникають як на рівні первинних господарюючих суб'єктів (впровадження механізмів комплексної безпеки готелів), так і у вищих ешелонах управління національною економікою при розподілі бюджетних коштів на фінансування наукових, соціальних й інших загальнодержавних програм.
Важливою особливістю господарюючих суб'єктів, що діють в ринковій економічній системі, слід вважати відмінності в цілях, які вони переслідують в своїй діяльності. Так, державні органи влади і управління, покликані здійснювати регулювання соціально-економічних і політичних процесів, повинні, очевидно, виходити з глобальних, народногосподарських цілей розвитку суспільства в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Про ринкову економіку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок