Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Облігації та їх види

Облігації та їх види

Назва:
Облігації та їх види
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,63 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
На тему:
Облігації та їх види


Відповідно до ст. 10 Закону України «Про цінні папери і фондову біржу» облігація — це цінний папір, що засвідчує внесення її власником грошових коштів і підтверджує зобов’язання емітента відшкодувати йому номінальну вартість цього цінного папера в передбачений в ньому строк з виплатою фіксованого процента (якщо інше не передбачене умовами випуску).
Облігації мають три вартості: номінальну, емісійну та ринкову.
Номінальна вартість — це сума позики, зазначена на бланку цінного папера, яку буде повернено в зазначений термін за виплатою доходу (у вигляді процентів або різниці між купівельною та номінальною вартістю). Номінальна вартість облігації — це вартість погашення облігації. На відміну від акції, емітент може продавати свої облігації за емісійною вартістю, яка може бути вищою або нижчою номінальної. Емісійна вартість — це вартість облігації, за якою розміщуються емітентом на первинному ринку. Ринкова вартість — це вартість, за якою вони реалізуються на вторинному ринку.
Залежно від того, яким умовам відповідає та чи інша облігація, ці цінні папери можна згрупувати так:
Відповідно до механізму виплати процентної ставки — іменні (registered bonds), процентні виплати за якими поштою або якось інакше переправляються безпосередньо власникам, чиї імена вказано в облігації та занесено в книгу реєстрації, та облігації на пред’яв-ника (coupon bonds), до яких додаються купони на одержання процентних виплат на кожну дату платежу. Власник відрізає відповідний купон і пред’являє його до сплати, коли ця дата настає.
Відповідно до принципів викупу (погашення) — серійні (serial bonds), які погашаються послідовно за серіями через визначені інтервали часу, та ординарні (ordinary or single — payment bonds), які викуповуються одночасно в певний день.
Відповідно до ступеня безпеки — гарантовані (secured bonds), упевненість у погашенні яких у встановлений строк базується на оголошеній заставі нерухомого майна або інших фондів, і незабезпечені (unsecured bonds), що не підкріплені певною заставою.
Відповідно до можливостей дострокового викупу (погашення) — облігації з правом дострокового викупу (callable or optional bonds), які за ініціативою емітента можуть викуповуватися раніше зафіксованого кінцевого строку; з правом дострокового погашення (redeemable bonds), які за бажанням власника можуть у будь-який момент вільно обмінюватися на гроші, і конвертовані (convertible bonds), які за бажанням власника можуть обмінюватися на інші цінні папери (зазвичай прості акції), що випускаються емітентом.
Придбання облігації з правом дострокового викупу пов’язане з великим ризиком для інвестора. Це викликано тим, що власник облігації не може точно знати, коли її буде відкликано. Окрім цього, емітент викупить облігацію коли вигідно йому й невигідно її власнику. Як правило, емітент відкликає облігацію тоді, коли рівень процентних ставок на ринку знизився. Тому він викуповує облігацію, щоб випустити нову — під більш низький процент — і так зменшити фінансовий тягар обслуговування свого боргу. Оскільки процентні ставки на ринку знизилися, власник облігації, одержавши кошти за викуплений папір, зможе реінвестувати їх тільки під нижчий процент. Щоб зробити таку облігацію більш привабливою, емітент передбачає умови викупу папера за ціною вище номіналу. Інвестиційна приваб-ливість облігації може також досягатися за рахунок нижчої ціни продажу.
Облігація з правом дострокового погашення дає змогу інвестору достроково пред’явити її емітенту для викупу. За розміщення такі облігації зазвичай коштують дорожче, оскільки в цьому випадку ризик бере на себе емітент.
Облігації, як і акції, дають змогу сподіватися на отримання грошових коштів у перспективному періоді за трьома каналами: за процентними ставками; через продаж, якщо збільшилась їхня ринкова вартість; за погашення (викупу) їх емітентом за номінальною вартістю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Облігації та їх види

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок