Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Характеристика товароруху

Характеристика товароруху

Назва:
Характеристика товароруху
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,63 KB
Завантажень:
101
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Характеристика товароруху
Існують різні думки щодо вживання терміну «товарорух». Одні працівники маркетингу вважають, що це потік готової продукції до споживача, інші включають у нього такі види діяльності на більш ранніх етапах виробництва, як придбання і переміщення сировини. Дамо зворотні характеристики цих двох концепцій: 1) це вузький погляд на процес розподілу, що зосереджується на потоці готової продукції до споживача і не включає придбання та переміщення сировини; 2) логістика - координація руху та зберігання деталей, сировини і готової продукції для мінімізації загальної їх вартості при фіксованому рівні обслуговування. Остання більш широка концепція включає постачання і збут (мал. 22). Використовуючи термін «товарорух», часто мають на увазі другу концепцію.
Визначення логістики включає 4 істотних елементи: координація, рух, загальна вартість та рівень сервісу. Логістика намагається мінімізувати загальну вартість руху та зберігання товарів, які використовуються та виробляються фірмою. В логістиці багато елементів, що мають власну вартість. Це транспортування, складування, переміщення вантажів у межах виробництва тощо. Часто при зменшенні вартості одного з елементів зростає вартість іншого (мал. 23). Наприклад, при поліпшенні якості складів підвищується вартість зберігання продукції. Витрати на транспортування товару зменшуються при близькому і зручному розташуванні складів до споживачів.
Очевидно, мінімізація загальної вартості при використанні 10 складів дасть чистий прибуток.
Концепція надання послуг споживачеві (customer service concept). Одним з ключових елементів стратегії маркетингу є надання послуг споживачеві. Зрозуміло, що надмірно високий рівень послуг призводить до різкого збільшення їх вартості, водночас мінімальний сервіс може не задовольнити споживача й негативно вплинути на конкурентоспроможність фірми. Тому необхідний компроміс між вартістю та рівнем сервісу. Дослідження показують, що нині вартість сервісу різко зросла. Одна з фірм підрахувала, що для збільшення обсягу постачань з 95 до 100 % потрібно потроїти вартість послуг.
Рішення щодо складування, зберігання і транспортування товарно-матеріальних запасів потребують ретельної координації. Дедалі більше фірм починають створювати постійні комітети, до складу яких входять керівники, відповідальні за різні аспекти діяльності, пов'язані з організацією товароруху. На своїх засіданнях комітет розробляє основні настанови щодо збільшення ефективності системи розподілу в цілому. Деякі фірми засновують у себе посаду віце-президента з товароруху, який підпорядковується переважно віце-президенту з маркетингу або віце-президенту з виробництва, а то й безпосередньо президенту. Фірма координує свою діяльність з організації товароруху та маркетингу так, щоб забезпечити потреби ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Характеристика товароруху

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок