Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Міжнародний валютний фонд (МВФ), мета його створення та організація роботи

Міжнародний валютний фонд (МВФ), мета його створення та організація роботи

Назва:
Міжнародний валютний фонд (МВФ), мета його створення та організація роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,52 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Міжнародний валютний фонд (МВФ), мета його створення та організація роботи.


Міжнародний валютний фонд (МВФ). Створений відповідно до Угоди, підписаної у Бреттон - Вудсі (США) у 1944р. Спеціалізована установа ООН. У відповідності зі статтею 1 Угоди 1944р. МВФ має наступні цілі:
Сприяти міжнародному співробітництву шляхом забезпечення механізму для консультації погоджених дій з міжнародних валютних питань.
Сприяти збалансованому росту міжнародної торгівлі і тим самим сприяти високому рівню зайнятості і реального доходу і розвитку виробничих можливостей.
Сприяти стабільності валют і упорядкуванню валютних відносин і уникати конкурентного забезпечення валют.
Сприяти створенню багатобічної системи платежів і перекладів по поточних операціях і прагнути до усунення валютних обмежень, що перешкоджають росту світової торгівлі.
Тимчасово надавати загальні ресурси Фонду державам – членам при належних гарантіях, для того, щоб вони могли виправити порушення рівноваги їхніх платіжних балансів, не прибігаючи до мір, які наносять збиток процвітанню на національному і міжнародному рівнях.
Скоротити тривалість і масштаби дефіциту платіжних балансів.
Статутний капітал МВФ складає 150 млрд. доларів США. Він формується за рахунок внесків держав – членів.
Членами МВФ є 181 держава. Штаб-квартира МВФ знаходиться у Вашингтоні.
Керівними і постійними допоміжними органами МВФ є: Рада керуючих, Тимчасовий комітет (складається з 24 членів), Комітет з розвитку, Виконавча Рада (складається з 24 членів), Директор-розпорядник, Фонд системної трансформації, Фонд компенсаційного фінансування, Фонд структурної адаптації. У рамках МВФ функціонує Інститут, що організує курси і семінари по підвищенню кваліфікації державних службовців із країн – членів МВФ.
МВФ - це інститут співробітництва, який прагне установити упорядковану систему платежів і грошових надходжень між країнами.
Статті Угоди про установу МВФ ставлять за обов'язок країнам-членам дозволяти обміни національних валют на іноземні вільно і без обмежень, інформувати Фонд про передбачувані зміни у фінансовій і валютній політиці країни, що можуть впливати на економіку інших країн-членів, і по можливості модифікувати свою політику відповідно до рекомендацій МВФ (з метою узгодження з нестатками всіх членів співдружності).
Одним із зобов'язань, прийнятих на себе МВФ, є нерозголошення ним отриманої в країні інформації, навіть приїзд місії МВФ для моніторингу економічного стану країни широко не афішується. Фонд може жадати від держав-членів надання необхідної інформації, зокрема: кількість авурів у країні і за рубежем, тобто всякого роду активів, майна, у тому числі коштів, за рахунок яких можуть бути зроблені платежі і погашення зобов'язань їхнього власника; видобуток, експорт і імпорт золота, загальний обсяг експорту й імпорту товарів, зовнішній платіжний баланс, баланс міжнародних інвестицій, національний доход, індекси цін, курси покупки і продажу валют, правила валютних операцій. Причому інформація надається в настільки докладній і точній формі, наскільки це здійснено для тієї або іншої країни.
МВФ невеликий по своїх розмірах. У своєму розпорядженні він має близько 2 тисяч службовців і не має філій і допоміжних організацій. Більшість його службовців працюють у штаб-квартирі у Вашингтоні, хоча мають три відділення - у Парижі, Женеві і Нью-Йорку.
МВФ наділений правом випускати спеціальний вид грошей - СПЗ (1 одиниця СПЗ дорівнює 1,37 долара США) для забезпечення членів додатковою ліквідністю. СПЗ (спеціальні права запозичення) можуть зберігатися в країнах-членах як частина їхніх валютних запасів або використовуватися замість національних валют в угодах з іншими членами.
Усі країни-члени МВФ мають право на одержання фінансової допомоги від МВФ. Членство в цій організації дає кожній країні, що випробує недостачу іноземної валюти, а виходить, і труднощі з виконанням своїх зобов'язань, тимчасову можливість користуватися об'єднаними фінансовими ресурсами МВФ для рішення проблеми платіжного балансу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Міжнародний валютний фонд (МВФ), мета його створення та організація роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок