Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна суть інфляції

Економічна суть інфляції

Назва:
Економічна суть інфляції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,15 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Економічна суть інфляції
У якості засобу обігу гроші виступають не як самостійне втілення товарної вартості, а як посередник при обміні товарів. Тому коли держава вдається до додаткового випуску грошей в обіг без урахування їх достатності для обслуговування товарного і платіжного обороту, то процес обігу стихійно реагує на такий надмірний випуск і знецінює їх. Таким чином, інфляція - це переповнення каналів обігу надмірними паперовими грошима, яке призводить до їх знецінення.
Суспільного значення інфляція набула ще в XIX ст. Раніше вона виникала переважно внаслідок чеканки монет, неповноцінних за вагою чи якістю металу, або при випуску в обіг мідних монет замість срібних без зміни їх вартості. Така інфляція призводила до знецінення грошей і грошових доходів та падіння довіри до грошей, після чого доводилося вживати конкретних заходів щодо скорочення випуску в обіг монет та їх часткового вилучення, а також щодо забезпечення їх номінальної вартості. Заміна металевих грошей на паперові становища не змінила.
Характерною ознакою є різке зростання грошової маси при такому ж різкому зниженні виробництва товарної маси. Дедалі більша емісія грошової маси необхідна для покриття бюджетного дефіциту, бо, на відміну від податків, таке замасковане вилучення коштів у населення обґрунтовується необхідністю підтримувати установи охорони здоров'я, освіти і культури. Подібне вилучення коштів у населення нарівні з податками є, як правило, безповоротним.
Зниження товарного виробництва прискорює зростання цін, спричинює бюджетний дефіцит і дефіцит грошових знаків, а це
потребує додаткових емісій грошових мас, що, у свою чергу, ще більше активізує інфляційні процеси.
Для підтвердження сказаного проаналізуємо грошові доходи і видатки населення Сумської області за період 1960-1991 pp. (табл. 1).
Наведені дані свідчать про різке зниження купівельної спроможності рубля і зростання інфляційних процесів. Якщо в 1960 р. на 1 руб. заощаджень населення області мало змогу купити товарів на 1 руб. 53 коп., то в 1991 р. - вже тільки на 7 коп.
Таким чином, інфляційні процеси закономірно призводять до економічної кризи. Не можна повірити в те, що органи влади і управління протягом десятків років не помічали інфляційних тенденцій, аж поки вони не переросли в економічну кризу і гіперінфляцію. За цих умов вартість товару стає нижчою за ціну, оскільки ціна товару безупинно зростає і відривається від вартості. На наш погляд, класичною формулою рівноваги товарної і грошової мас є
Зауважимо, що ця формула не є альтернативою закону грошового обігу, вона лише ілюструє інфляційний процес, який настає в разі перевищення обігу грошової масси над товарною.
Суперечили законам розвитку товарного виробництва й кредитні відносини, які формувалися внаслідок вольових позаекономічних заходів, які спричинили проблеми в грошовому обігу і кредитних відносинах. Волюнтаризм при видачі кредитів призводив до витрачення і осідання великих обсягів коштів у будівництві, кількість об'єктів якого з кожним роком збільшувалась. Заморожувалися мільярди не лише в будівництві, а й у невстановленому обладнанні, що разом з іншими факторами й спричинило інфляцію. Великий вплив на посилення інфляції та економічної кризи справили безгосподарність, марнотратство, понаднормативні запаси товарно-матеріальних цінностей, руйнування процесів руху грошових і кредитних ресурсів та матеріальних цінностей, що призвело до перенасичення обігу платіжними коштами і дефіциту бюджету.
Отже, рух грошей справляє значний вплив на кредит, а їх нераціональне використання при зниженні рівня виробництва спричиняє інфляцію.
Інфляція не виникає раптово. Це досить тривалий процес, і проявляється він не відразу, а через деякий час, оскільки завуальовується тим, що населення спочатку не відчуває надмірності грошей в обігу і продовжує їх накопичувати і заощаджувати. Так, за період з 1960 р. (базовий) по 1985 р. грошові доходи населення зросли у 5,2 раза, видатки на купівлю товарів у 4,2 раза, а заощадження в Ощадбанках - більш ніж у 44 рази.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економічна суть інфляції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок