Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Чуттєва реакція на рекламу

Чуттєва реакція на рекламу

Назва:
Чуттєва реакція на рекламу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,49 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Чуттєва реакція на рекламу


Потенційний покупець обробляє отриману інформацію, яка мо-же (і мусить) змінити його думку, ставлення до торгової марки та поведінку. Ця реакція є наслідком логічного, раціонального розумо-вого процесу. Як результат проведення рекламної кампанії покупець отримує відповідні відомості про товари, послуги чи ідеї.
Реклама, яка переважно інформує й у такий спосіб активізує ро-зумовий процес, має назву «розумової» реклами.
Рекламне звернення може пробуджувати почуття, які в кінце-вому підсумку також впливають на ставлення до продукту й на поведінку покупця. Можна створити відчуття енергії, життєрадіс-ності, веселощів, належності до якогось колективу. Ці відчуття асоціюватимуться з торговою маркою й рекламним зверненням, впливатимуть на ставлення до торгової марки й поведінку щодо неї. Оскільки чуттєві реакції бувають або позитивними (сподо-балось) або негативними (не сподобалось) без конкретної аргумента-ції, їх іще називають емоційними реакціями.
Термін «чуттєва реклама» характеризує рекламу, для якої ос-новне значення має емоційна, чуттєва реакція цільової аудиторії і в котрій, як правило (але не завжди), присутня або незначна кіль-кість інформації, або такої нема взагалі. Ця реклама звичайно ро-бить наголос на оформленні (виконанні), її метою є породження якогось відчуття, емоції чи настрою і асоціювання цього відчуття з торговою маркою. Тому чуттєву рекламу часто називають емоцій-ною, рекламою настрою або асоціативною.
Однак необхідно розуміти, що цей розподіл досить умовний: всі рекламні комерційні звернення, навіть найраціональніші, можуть породжувати чуттєві чи емоційні реакції, а найемоційніші зовсім не заперечують роздумів і пізнавальної діяльності.
Різниця між суто чуттєвою і суто розумовою рекламою визнача-ється різницею між розумовою та емоційною (чуттєвою) реакцією.
Ефективна реклама має передати повідомлення й на раціональ-ному (розумовому), і на емоційному рівні, використовуючи прин-цип, що має назву «збут через великі почуття (емоції)». Ідея полягає в тім, щоб раціональний зміст породжував потрібну емоційну реак-цію. Це дуже складний трюк, але тільки він може забезпечити рек-ламодавцеві відчутну перевагу над іншими.
Моделі чуттєвої або емоційної реакції звичайно використовують один (або кілька) з чотирьох таких принципів:
1. Породження рекламним зверненням відчуттів сердечності, збудження, страху, веселощів.
2. Породження відчуття задоволення від самого рекламного зве-рнення (його оформлення, змісту, способу подачі).
3. Перетворення (трансформація) досвіду, коли до відомої тор-гової марки непомітно додають нові атрибути.
4. Процес вироблення умовного рефлексу за методом Павлова, коли відчуття, ставлення до рекламного звернення або трансформований до-свід користування починають асоціюватися з торговою маркою.
На почуття, ставлення до рекламного звернення й на трансформа-цію досвіду користування може також впливати розумова діяльність:*
аудиторія може стимулювати свої відчуття, згадуючи відповід-ний особистий досвід;*
на ставлення до рекламного звернення може вплинути чиясь авторитетна думка, або воно може сподобатися саме через свою ін-формативність;*
коли зі змісту рекламного звернення можна зробити висновок, що дана торгова марка використовується в особливих чи урочистих випадках, тоді вона може ототожнюватися з такими випадками.
У всякому разі необхідно домогтися того, щоб позитивні почут-тя, позитивне ставлення до рекламного звернення або трансформо-ваний досвід користування, створений рекламним зверненням, асо-ціювалися з торговою маркою.
Психологія пояснює, як створюються асоціації.
Одне з пояснень базується на теорії умовних рефлексів акад. Па-влова. За цією теорією умовні рефлекси, тобто відповіді організму на зовнішні подразники (стимули), створюються на базі безумовних, тобто природжених, постійних реакцій організму.
Схема рефлекторної діяльності людини під впливом рекламного звернення має такий вигляд:
Коли умовний (УС) і безумовний (БС) стимули близькі, їх почи-нають пов'язувати, тобто асоціювати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Чуттєва реакція на рекламу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок