Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Концепція сталого розвитку і ринкова економіка

Концепція сталого розвитку і ринкова економіка

Назва:
Концепція сталого розвитку і ринкова економіка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Концепція сталого розвитку і ринкова економіка


Проблема сталого розвитку являє собою одну з фундаментальних наукових проблем. Дослідження сталого розвитку у різних галузях - у екології, економіці, філософії, біології надає цьому поняттю багатоплановості і обумовлює численність його оцінок та поглядів. Теоретико-методологічне осмислення концепції сталого розвитку відбито в ряді робіт вітчизняних і закордонних дослідників [1-4]. Сталий розвиток розуміється в загальнокультурному аспекті, як альтернатива духовній, екологічній, демографічній і економічній кризі сучасної цивілізації [1], в економічному аспекті аналізується взаємозв'язок сталого розвитку з економічним ростом, його сумісність з ринковою економікою [2], сталий розвиток розглядається з позиції національної безпеки [3-4], а також розробляються кількісні і якісні параметри стійкості [5].
Мета даної роботи полягає в тому, щоб на основі аналізу понять "сталий розвиток" і "економічний ріст" розглянути і оцінити спроможність виключно ринкових механізмів господарювання у рішенні інтеґраційних проблем суспільства на основі концепції сталого розвитку.
У другій половині ХХ століття обговорення проблем екологічної кризи вийшло за межі наукових дискусій. Тривога за долю людства і біосфери охопила широкі верстви населення, торкнулася державних структур, стала елементом внутрішньої і зовнішньої політики держав. Спроби знайти шляхи виходу з кризи, визначити на початку третього тисячоліття подальшу траєкторію розвитку людства призвели до створення при ООН Міжнародної комісії з навколишнього середовища і розвитку (Комісія Г. Х. Брундтландт), перед якою було поставлено завдання сформувати "глобальну програму змін". Для цієї програми комісія запропонувала назву "сталий розвиток". Надалі термін був закріплений на другій Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992), де відповідно до основних ідей сталого розвитку була почата спроба розробити конкретну програму дій ("Порядок денний на 21 століття").
Термін "сталий розвиток" має досить тривалу історію, яку веде від Декларації першої Конференції ООН з навколишнього середовища (Стокгольм, 1972) і робіт Римського клубу початку 70-х років: саме тоді був усвідомлений зв'язок між проблемами навколишнього середовища, екологічним і соціальним розвитком. Вперше англійський термін "sustainable" ( підтримуючий, сталий, безперервний ) у словосполученні "sustainable development" ("сталий розвиток") з'явився в доповіді Міжнародного союзу охорони природи і природних ресурсів "Всесвітня стратегія охорони природи" (1980). У ній відзначалося, що збереження природи - це таке управління ресурсами біосфери, яке може принести стабільні прибутки сучасному поколінню, не витрачаючи природний потенціал прийдешніх поколінь.
У доповіді комісії Брундтландт сталий розвиток визначається як "здатність задовольняти потреби нинішнього покоління, не піддаючи ризикові можливості майбутніх поколінь задовольняти свої потреби" [6]. На сьогодні термін "сталий розвиток" широко обговорюється в науковій і публіцистичній літературі і міцно закріпився в комунікаційній системі світового співтовариства. Однак, одержавши широку міжнародну підтримку, термін "сталий розвиток" одержав і не менш широке тлумачення. У доповіді комісії розвиток не був відділений від росту, також у ньому не було ніяких уточнень щодо ступеня стійкості. Авторам концепції вдалося запустити в життя в міжнародному масштабі ідею надто радикальну на той час. Але вони уможливили широке та тривале її обговорення, яке не припиняється до сьогодні.
Через десять років, з 26 серпня по 4 вересня 2002 року, відбувся Всесвітній самміт зі сталого розвитку в Йоханесбурзі "Ріо+10". Його можна назвати другою "мозковою атакою" світового співтовариства по запобіганню глобальній екологічній кризі.
Результати десятилітнього шляху сталого розвитку експерти оцінюють по-різному. Одні вважають, що несталий розвиток все ще переважає у більшості регіонів світу. Майже всі країни виявилися неспроможними виконати свої зобов'язання 1992 року, що призвело до збільшення глобальної соціально-економічної кризи, загострення екологічних проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Концепція сталого розвитку і ринкова економіка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок