Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організація експортно-імпортних операцій

Організація експортно-імпортних операцій

Назва:
Організація експортно-імпортних операцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат з ЗЕД
Організація експортно-імпортних операцій


У міжнародній торгівельній практиці використовуються два основні методи здійснення експортно-імпортних операцій, а саме: прямий експорт та імпорт, що передбачає постачання товарів промисловими підприємствами безпосередньо імпортному споживачеві або закупівлю в нього відповідних товарів, і непрямий експорт та імпорт, що припускає продаж і купівлю товарів через торговельних посередників.
Для сучасного етапу розвитку великого виробництва з величезною концентрацією і централізацією капіталу характерним є поширення прямого експорту й імпорту. Наприклад, у США нині 2/3 експорту промислових товарів здійснюється безпосередньо виробниками.
Прямий метод зовнішньоекономічних операцій застосовується:
при продажу і закупівлі промислової сировини на основі довгострокових контрактів;
у разі експорту дорогого і великогабаритного устаткування;
у разі експорту стандартного устаткування через закордонні філії;
при закупівлі сільськогосподарських товарів у фермерів;
у разі продажу і закупівлі товарів державою.
Прямі зв’язки мають низку переваг: більш тісні контакти з контрагентом; краще знання кон’юктури ринку; швидке пристосування свої виробничих потужностей до потреб покупця.
Проте і непрямий експорт та імпорт продовжують зберігати своє значення. За деякими оцінками, з допомогою торговельних посередників у світовий право обіг залучається біля 50% загального обсягу товарів. Цей метод застосовується:
у разі збуту стандартного промислового устаткування;
у разі збуту споживчих товарів;
при реалізації другорядної продукції;
на окремих важкодоступних і маловідомих ринках;
при просуванні нових товарів;
у разі відсутності власної збутової мережі;
за умови, що торгівля монополізована значними торговельно-посередницькими фірмами.
У непрямого методу експортно-імпортних операцій також є свої переваги: великий досвід, власна мережа обслуговування, гарні зв’язки, знання ринку і кон’юктури.
Організація експортних операцій.
Якщо обсяг зовнішньоекономічних операцій у фірми незначний і основна частина продукції реалізується на зовнішньому ринку, то для здійснення зовнішньоторговельних операцій вона використовує торговельний апарат, призначений для роботи на внутрішньому ринку.
При збільшенні зовнішньоторговельних операцій створюється спеціальний експортний відділ, що не входить дол. Складу внутрішнього збутового апарату. Він, як правило, складається з таких підрозділів:
функціональні сектори (торговельно-договірний, валютний, калькуляції, транспорту, реклами) вивчають відповідні функціональні питання, готують керівництву відповідні відомості про умови здійснення зовнішньоторговельних операцій, надають кваліфіковані консультації;
територіальні сектори приділяють увагу всім питанням торгівлі з певною групою країн, незалежно від номенклатури товару;
галузеві сектори займаються питанням торгівлі лише якимось окремим товаром або дуже близькою за характером групою товарів.
Торговельно-посередницькі операції.
Під торговельно-посередницькими операціями розуміють операції, пов’язані з купівлею і продажем товарів, які виконуються за дорученням виробника-експортера незалежним від нього торговельним посередником на основі угоди або доручення.
Торговельне посередництво – це досить широке поняття, що охоплює чимале коло послуг: перепродаж товару; пошук закордонного контрагента; підготовка і укладання угоди; кредитування сторін; здійснення транспортно-експедиторських операцій; страхові операції; проведення рекламних заходів; технічне обслуговування.
Торговельно-посередницькі операції можна поділити на чотири види: з перепродажу, комісійні, агентські, брокерські.
Операції з перепродажу. Вони здійснюються торговельними посередником від свого імені і за свій рахунок. Тут торговельний посередник є стороною договору як з експортером, так із покупцем. Розрізняють два види операцій з перепродажу.
До першого виду належать операції, коли торговельний посередник відносно експортера є покупцем. Він стає власником товару і може реалізувати йому будь-якого і за будь-якою ціною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Організація експортно-імпортних операцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок