Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розвиток стандартної моделі: модель загальної рівноваги

Розвиток стандартної моделі: модель загальної рівноваги

Назва:
Розвиток стандартної моделі: модель загальної рівноваги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,38 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розвиток стандартної моделі: модель загальної рівноваги
План
1. Інструменти аналізу міжнародної торгівлі, які впливають зі стандартної моделі
2. Умови торгівлі 
3. Типи економічного зростання 

Розвиток стандартної моделі: модель загальної рівноваги
Подальший розвиток стандартна модель одержала в працях англійських економістів Альфреда Маршалла, Френсіса Еджуорта, Джеймса Міда. Завдяки їх дослідженням модель характеризує остаточне узагальнення попиту та пропозиції як на внутрішньому так і на міжнародному ринках. В ній розглядається більш точний метод визначення відносної ціни товару в умовах торгівлі, тобто проводиться аналіз загальної рівноваги (рівноваги, що охоплює весь світ) за допомогою кривих обміну або кривих взаємного попиту [23, с. 126-130; 36, с. 68-82; 67, с. 81-85; 65, с. 73-81].
Крива обміну (крива взаємного попиту) об'єднує елементи попиту та пропозиції і показує кількість імпортного товару, необхідного країні, щоб спонукати її до експортування певної кількості свого товару. Отже, криві обміну віддзеркалюють бажання країни експортувати та імпортувати при різних відносних цінах.
Нагадаємо, що обсяг міжнародної торгівлі визначаються різницею між виробництвом та споживанням усередині країни. Через це надлишок виробництва порівняно зі споживанням змушує країну експортувати товар, а недостача - імпортувати товар. В умовах загальної рівноваги імпорт товару II повинен дорівнювати експорту товару І, помноженому на його відносну ціну.
Інструменти аналізу міжнародної торгівлі, які впливають зі стандартної моделі
Умови торгівлі
Від зміни експортних та імпортних цін залежить виграш від міжнародної торгівлі. Співвідношення експортних та імпортних цін називається умовами торгівлі. Умови торгівлі, які називаються товарними умовами торгівлі, можуть бути виражені через співвідношення експортних та імпортних цін на певний товар або через співвідношення індексу експортних та індексу імпортних цін у цілому, якщо вивчається зовнішня торгівля всіма товарами. В останньому випадку використовується така формула [23, с. 135-137; 28, с. 63; 41, с. 38; 71, с. 81-82]:
базисному році).
Якщо індекс умов торгівлі Т — 1, то це означає, шо ціни експорту й імпорту однакові і умови торгівлі залишились незмінними. Якщо Т>1, то це означає, що на кожну одиницю експортованого товару можна придбати більше імпортних товарів. Оскільки більший обсяг імпорту стає можливим замість колишньої кількості експорту, добробут країни зросте. Таким чином умови, торгівлі поліпшились порівняно з базовим періодом.
Якщо індекс умов торгівлі Т, то це означає, що на кожну одиницю експортованого товару можна придбати усе менше імпортних товарів. Оскільки менший обсяг імпорту стає можливим замість колишньої кількості експорту, добробут країни зменшується. Таким чином умови торгівлі погіршились.
Крім товарних умов торгівлі, розрізняють також дохідні та факторні умови торгівлі.
Дохідні умови торгівлі - це індекс, що показує потенціальну спроможність країни імпортувати товари за рахунок виторгу, одержуваного від експорту в цілому. Він обчислюється як товарні умови торгівлі, помножені на кількісний індекс експорту:
Зростання показника свідчить, що внаслідок зростаючих доходів від експорту імпортний потенціал збільшується.
Факторні умови торгівлі - це індекс, який зв'язує імпортні ціни із продуктивністю (ефективністю) одного чи декількох факторів виробництва. Він показує, яка кількість імпорту може бути отримана на одиницю зростання продуктивності в експортних секторах.
Еластичність експорту та імпорту Зміна експорту (пропозиція товару на вивезення) і імпорту (попиту на закордонні товари) залежить від зміни умов торгівлі. Ця залежність характеризується поняттями "еластичність експорту" (відносна пропозиція експорту) та "еластичність імпорту" (відносний попит на імпорт) [23, с. 137-138].
Еластичність імпорту (Ј,„,) - це зміна попиту на імпорт, що випливає зі зміни умов торгівлі. Еластичність імпорту вимірюється як відношення відсоткової зміни обсягів імпорту до відсоткової зміни його ціни, тобто
Країна буде збільшувати витрати на імпорт при падінні цін (оскільки падіння цін імпорту означає поліпшення умов торгівлі), якщо попит на імпорт й еластичний, оскільки попит на імпортні товари зростає в більшому ступені, ніж падає їхня ціна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розвиток стандартної моделі: модель загальної рівноваги

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок