Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Відмивання "брудних" грошей: способи і стадії відмивання

Відмивання "брудних" грошей: способи і стадії відмивання

Назва:
Відмивання "брудних" грошей: способи і стадії відмивання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,61 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Відмивання "брудних" грошей: способи і стадії відмивання
План
1. Стадії процесу відмивання "брудних" грошей
2. Способи відмивання "брудних" грошей
3. Особливості відмивання грошей на стадії розміщення
4. Способи відмивання грошей на стадії маскування
5. Способи відмивання грошей у стадії інтеграції

Стадії процесу відмивання "брудних" грошей
Процес відмивання грошей складається з ряду стадій, чи фаз. Кожен процес окремо, має свої особливості і відмінні риси. Загальними ж рисами виступають ознаки, виділені в кримінальному законодавстві цілого ряду країн. До них віднесені: заміна майна (включаючи гроші), набутого злочинним шляхом, його переміщення, приховування, прикриття, придбання, володіння, використання, співучасть, співробітництво. Серйозно впливають на складність процесу відмивання грошей численна ієрархічна організаційна структура виконавців злочину, раціональне, сплановане і засноване на "поділі праці" виконання завдань, мінлива "технологія" здійснення злочину і багатий вибір способів його виконання. До цього арсеналу входять використання фінансових установ завдяки зловживанням з боку банківських службовців, різноманіття видів банківських розрахунків і, звичайно, розмаїтість засобів переміщення через кордон готівки з використанням послуг корумпованих митних чиновників.
Діяльність, пов'язана з відмиванням грошей, - це завжди перетворення (видозміна) або рух. Перетворення має місце тоді, коли гроші змінюють свою форму. Так відбувається, коли, наприклад, виконавець за нелегальний "прибуток" одержує грошовий переказ чи автомобіль. Нелегальні доходи скидають свою форму готівки і перетворюються на документ, який легалізує одержання грошей, рухомого або нерухомого майна. З рухом маємо справу тоді, коли ті ж самі гроші змінюють не форму, а місце. Це, наприклад, поштовий чи телеграфний переказ їх в інше місце. Діючий у рамках закону будь-який підприємець чинить так само: щодня в рамках своєї підприємницької діяльності він здійснює закупівлі, переказуючи гроші в інші місця, продає свою продукцію, виплачує персоналу винагороди тощо. У процесі відмивання грошей задум злочинця такий самий: одержання вигоди шляхом перетворення і руху фондів, які дають йому можливість домогтися приховання нелегального джерела їхнього походження.
Дії "відминателів" грошей у банківській сфері набувають певних обрисів, залежно від інституціонально-юридичних умов, які властиві даній фінансовій системі. До таких умов відносяться:
§ способи і характеристика "введення" готівки у фінансову систему;
§ способи переміщення коштів у цій системі;
§ умови "виведення" коштів з даної системи.
Вони утворять рамкові умови сфери злочинних дій, які складають процедуру відмивання грошей. Одночасно вони виконують функцію добору, який призводить до вичленовування і до згрупування у визначені категорії заходів, схожих між собою з організаційно-технічної точки зору. Це варто підкреслити, тому що існує, наприклад, істотна відмінність між діями, які полягають у закупівлі за "брудну" готівку декількох чеків на певну суму, і діями, які полягають у сплаті банківського кредиту "брудними" грошима. Окремі дії в рамках даної процедури можна згрупувати, використовуючи організаційно-технічні, юридичні і тимчасові критерії. Виділені категорії дій (вчинків, поведінки) називають у спеціальній літературі по-різному: стадіями, ступенями, фазами, перехідними складовими або формами відмивання грошей. Однак найчастіше використовують для характеристики різних частин цього процесу терміни "стадія" і "фаза", які вживають як синоніми.
Кожна з фаз мас риси, які характерні для даного процесу, і сама вже є відмиванням грошей. Процес цей може набувати форми лише єдиної стадії. Це викликане можливістю (чи необхідністю) переривання всієї процедури з боку виконавців, представників фінансової установи або в результаті дій правоохоронних органів. Однак складність усієї процедури (про яку сказано вище) призводить до того, що кількість стадій звичайно буває більша і виступають вони в певному взаємозв'язку з іншими діями - з метою підвищення ефективності заходів, спрямованих на запобігання провалу і викриття злочинного характеру усієї витівки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Відмивання "брудних" грошей: способи і стадії відмивання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок