Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Грошова система

Грошова система

Назва:
Грошова система
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,74 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Грошова система”


Зміст
Поняття грошової системи та її елементи.
Основні типи грошових систем:
Еволюція грошових систем;
Системи металевого й кредитного обігу;
Необхідність створення грошової системи України;
Етапи процесу запровадження національної валюти в Україні.
Державне регулювання грошової системи.
Операції на відкритому ринку;
Політика облікової ставки;
Політика мінімальних резервів.
Грошово – кредитна політика Центрального банку.
Список використаної літератури.


Суть грошової системи, її призначення та місце в економічній системі країни. Елементи грошової системи.
Грошова система – це встановлена державою форма організації грошового обороту в країні.
Грошова система складається історично, її зміст і структурні елементи відображають досягнутий соціально - економічний рівень розвитку країни. Вона є складовим елементом господарського механізму і регулюється законами встановленими, державою.
Елементи грошової системи
Грошова одиниця – встановлений в законодавчому порядку грошовий знак. Вона служить для вимірювання цін товарів та послуг. Грошова одиниця встановлюється законодавством країни з урахуванням соціально – економічних та історичних закономірностей її розвитку.
Масштаб цін – законодавча фіксація вагової кількості монетарного металу (золота чи срібла), що закріплюється державою за певною грошовою одиницею. Коли вперше розпочалося карбування монет, масштаб цін збігався з їх вагомим вмістом.
З повним припиненням конвертації паперових грошей у монетарний товар – Золото, і завершенням його демонетизації, необхідність фіксації державою масштабу цін відпала.
Паперова грошова одиниця уособлює представницьку вартість загальної маси товарів і послуг, що знаходяться в обігу.
Емісійна система – установи, що здійснюються випуск грошей і цінних паперів та визначають порядок емісії. Регулюється емісія внутрішнім законодавством країни з урахуванням економічного і валютного стану.
Форми грошей – матеріалізована в певному типі загального еквіваленту та мінова вартість, яка забезпечує стабільність обігу товарів і є стабільним платіжним засобом у готівковому обігу. Форми грошей визначаються відповідними юридичними актами. До них відносяться: банківські білети, казначейські білети та розмінні монети. Суттєва відмінність видів грошових знаків у механізмі їх емісії. Випуск банкнот зумовлює кредитна емісія центрального банку. Банківські білети надходять у сферу обігу в зв’язку з видачею кредиту, його погашення зумовлює вилучення грошових знаків з обігу. Казначейські білети випускаються в обіг під час бюджетної емісії, яка проводиться міністерством фінансів (казначейством). Монета – злиток металу що має встановлено законодавчо форму, вагу, склад металу, певні зображення й надписи, включаючи номінал вартості.
Валютний курс – співвідношення між грошовими одиницями різних країн, яке використовується для обміну валют під час здійсненні валютних та інших економічних операцій. Виступає як ціна валюти однієї країни, виражена у валюті іншої країни.
Регламентація готівкового та безготівкового грошового обігу – включає визначення сфер готівкових та безготівкових розрахунків і режими використання грошей на рахунках, форми розрахунків, порядок платежів тощо. Центральний банк повинен суворо контролювати грошовий обіг, сприяти забезпеченню стабільності грошової одиниці, регламентувати правила здійснення безготівкових платежів, форм розрахунків, способів і порядку платежів.
Основні типи грошових систем; їх еволюція.
Система металевого і кредитного обігу.
Тип грошової системи визначається змістом її елементів та їх взаємодією, які обумовлюють тенденції розвитку та закономірності функціонування грошової системи.


Класифікація типів грошових систем
Як елемент господарського механізму | Відповідно до механізму регулювання валютних відносин | Відповідно до загальних законів функціонування грошей
Грошові системи ринкового чи неринкового зразка | Грошові системи відкритого та закритого типу | Саморегулюючі та регулюючі грошові системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Грошова система

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок