Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Аналіз та економічна оцінка операцій з цінними паперами

Аналіз та економічна оцінка операцій з цінними паперами

Назва:
Аналіз та економічна оцінка операцій з цінними паперами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,35 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Контрольна робота на тему:
Аналіз та економічна оцінка операцій з цінними паперами


ПЛАН
1. Аналіз та економічна оцінка операцій з цінними паперами
2. Аналіз та оцінка норми прибутку цінних паперів.
3. Аналіз ризику цінних паперів.
4. Аналіз формування інвестиційного портфеля з багатьох акцій.


1. Аналіз та економічна оцінка операцій з цінними паперами
Для того, щоб розпочати аналітичну роботу по оцінці ефективності операцій з цінними паперами, потрібно спочатку визначитись з якою метою це робиться, які результати потрібно отримати, та в яких мовах функціонують об’єкти дослідження, а оскільки, вкладання в цінні папери є одним з видів інвестиційної діяльності, то розпочинати потрібно саме з оцінки інвестиційного ринку загалом та окремих його елементів.
Стан інвестиційного ринку загалом і окремих його сегментів характеризують такі елементи як попит, пропозиція, ціни, конкуренція.
Величина цих елементів ринку постійно змінюється. Динаміка формується під впливом великої кількості різнорідних і різноспрямованих внутрішньоринкових і загальноекономічних чинників. Інвестору також важливо знати, на який ступінь активності інвестиційного ринку в цілому чи окремих його сегментів йому слід орієнтуватися під час розробки інвестиційної стратегії і формування інвестиційного портфеля. Якщо майбутній стан інвестиційного ринку визначений невірно, неминучі прорахунки щодо вибору об'єктів інвестування, зниження рівня інвестиційних доходів, а в окремих випадках втрати всього інвестиційного капіталу.
Ступінь активності інвестиційного ринку, співвідношення окремих його елементів визначається виявлення ринкової кон'юктури.
Аналіз та прогнозування кон’юктури інвестиційного ринку є ймовірнісним процесом і здійснюється за наступними трьома етапами.
Етап 1. Вибір періоду прогнозування. Розрізняють короткотерміновий (до 1 року), середньотерміновий (від 1 до 3 років ) і довготерміновий (більше ніж 3 роки) прогнози.
Етап 2. Визначення глибини прогнозних розрахунків. Ця глибина (детальність визначається цілями інвестиційної діяльності і пов'язана з відповідною детальнішою сегментацією інвестиційного ринку.
У процесі деталізованої сегментації можуть бути виділені окремі галузі підгалузі, регіони, фірми тощо.
Етап 3. Вибір методів аналізу та прогнозування і здійснення прогнозних розрахунків. Прогнозування кон'юктури інвестиційного ринку здійснюється, в основному , за двома методами: факторним і трендовим.
Факторний метод аналізу кон’юктури інвестиційного ринку ґрунтується на вивчені окремих чинників, що впливають на попит, пропозицію та ціни, а також визначення можливих змін цих чинників у прогнозованому періоді (ці чинники поділяють на загальноекономічні і внутрішньоринкові).
Трендовий метод ґрунтується на екстраполяції (продовженні в майбутньому) виявленої під час аналізу кон'юктурної тенденції на прогнозований період (з урахуванням змін стадій кон'юктури) . Цей метод вважається не досить точним, він може використовуватись лише для короткотермінового прогнозування.
Обидва ж методи доцільно доповнювати методами експертних оцінок, що теж використовують для їх опрацювання різні математичні методи.
Окрім того, інвестиції в цінні папери завжди пов'язані з ризиком і тому аналізуючи кон'юктуру інвестиційного ринку необхідно приділяти увагу оцінці
ризику цінних паперів. Для цього, в першу чергу потрібно визначити, який взагалі може бути ризик для всіх цінних паперів загалом, а також окремих їх видів.
ВИДИ РИЗИКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ.
1. Ризик падіння загально-ринкових цін.
Цей ризик недоодержання сподіваного доходу за будь-якими активами пов’язаний падінням цін на всі, що обертаються на ринку, цінні папери одночасно.
2. Ризик інфляції.
Цей ризик пов'язаний із зміною купівельної здатності грошей.
3. Галузевий ризик.
Пов'язаний зі зміною стану справ в окремій галузі промисловості
4. Фінансовий ризик.
Ризик пов'язаний із співвідношенням між величиною власних та позичкових грошових коштів.
5. Ризик ліквідності.
Це загроза затримки реалізації цінних паперів того чи іншого акціонерного товариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Аналіз та економічна оцінка операцій з цінними паперами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок