Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінанси установ соціальної сфери

Фінанси установ соціальної сфери

Назва:
Фінанси установ соціальної сфери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,31 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Фінанси установ соціальної сфери.
Соціальна сфера – важливий сектор економіки, де створюється валовий внутрішній продукт.
При командно-адміністративній системі в основному застосовувалося визначення виробничої і невиробничої сфери з їх простим розмежуванням за принципом утворення чи неутворення матеріальних благ.
На сучасному етапі розвитку ринкових відносин в Україні використовують термін “соціальна сфера”, яку розглядають як підсистему суспільного відтворення.
Розвиток соціальної сфери у значній мірі залежить від рівня продуктивності праці працівників матеріального виробництва: чим він вищий, тим більше можливостей у суспільства для направлення ресурсів у соціальну сферу. Як правило, країни з високим рівнем економічного розвитку мають і вищий рівень розвитку соціальної сфери. Разом з тим, це не означає, що соціальна сфера знаходиться на утриманні працівників матеріального виробництва. Незважаючи на те, що в цій сфері не виробляються матеріальні блага, тут створюються нематеріальні форми багатства; а праця, яка їх створила, є суспільно необхідною та продуктивною. Вищесказане дає підстави стверджувати, що соціальна сфера – це сфера виробництва, де створюються нематеріальні форми багатства, які мають свою цінність і продуктивність. Тому ця сфера відіграє значну роль в утворенні валового внутрішнього продукту.
Найбільш часто соціальна сфера в науковій літературі визначається як комплекс галузей національної економіки, які виконують соціально-економічні функції обслуговування, задоволення матеріальних і духовних потреб громадян та створюють їм найбільш сприятливі умови проживання.
Оскільки в працях різних економістів подається неоднаковий склад галузей соціальної сфери, ними пропонуються і різні класифікації.
Зокрема, одні вчені поділяють соціальну сферу на ринковий і неринковий сектори. Інші розмежовують соціально-економічну інфраструктуру, що забезпечує розвиток людини (освіту, охорону здоров’я, культуру) і побутову інфраструктуру, яка створює визначені умови життєдіяльності населення (роздрібна торгівля, житлово-комунальне господарство, громадське харчування тощо). Окремі вчені виокремлюють соціально-побутову інфраструктуру (місцевий транспорт, торгівлю і громадське харчування, побутове обслуговування населення, зв’язок), соціально-рекреаційну інфраструктуру (житлово-комунальне господарство, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища) та соціально-культурну інфраструктуру (освіта, культура, мистецтво, фізична культура, спорт, туризм). Зустрічається також класифікація, згідно з якою до соціальної сфери відносять:
соціально-культурну інфраструктуру (освіта, культура, охорона здоров’я, фізична культура);
соціально-побутову інфраструктуру (торгівля та громадське харчування, побутове обслуговування);
систему соціального забезпечення;
інженерну інфраструктуру і об’єкти міського благоустрою (житлово-комунальне господарство, транспорт, зв’язок).
Установи і організації соціальної сфери функціонують на принципово інших засадах, ніж підприємства сфери матеріального виробництва.
Особливості фінансів установ соціальної сфери полягають у наступному:
- тут не виробляється матеріальний продукт і не створюється вартість, а лише виконуються роботи і надаються послуги;
- процес надання послуг співпадає із процесом їх споживання, тобто в цій сфері не існує посередників. Не існує також нагромадження робіт і послуг, як це має місце у виробничій сфері;
- матеріальною основою діяльності установ соціальної сфери є основні засоби невиробничого характеру, тобто не існує такого поняття як амортизація;
- тут широко використовується висококваліфікована робоча сила - спеціалісти з вищою освітою, кандидатськими і докторськими ступенями, що потребує відповідної оцінки і оплати;
- найбільшу питому вагу у видатках установ соціальної сфери займає оплата праці;
- платежі в бюджет є не значними або взагалі відсутні.
Основним джерелом фінансування установ соціальної сфери є зведений бюджет, який об’єднує низку самостійних бюджетів: Державний бюджет, бюджет Автономної Республіки Крим, а також місцеві бюджети, включаючи бюджети областей, міст, районів, селищ та сіл.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Фінанси установ соціальної сфери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок