Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Основні монетарні параметри грошово-кредитного ринку України

Основні монетарні параметри грошово-кредитного ринку України

Назва:
Основні монетарні параметри грошово-кредитного ринку України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,14 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Основні монетарні параметри грошово-кредитного ринку України


План.
Вступ. 3
Основні монетарні параметри грошово-кредитного ринку України. 5
Висновки. 11
Список літератури. 13


Вступ.
На сучасному етапі розвитку більшість держав, як і Україна фор-мують свої власні моделі державного регулювання. Зокрема в Україні цей процес ускладнюється тим, що вона повинна перебудовувати старі форма-ції колишнього СРСР. Дуже важливим є вибір інструментів державного ре-гулювання, тому що саме він значно впливає на демократичний устрій в суспільстві. Одним з інструментів державного регулювання є монетарна політика.
Більшість сучасних економiстів розглядають монетарну (грошово-кредитну) політику як найбільш прийнятний для демократичного суспільства інструмент державного регулювання національної економіки, не призводящий до надмірного диктату уряду і зменшенню господарської самостійності окремих iндивiдуумів. Найвища кінцева ціль монетарної політики полягає в забезпеченні стабільності цін, повної зайнятості і зростанні реального обсягу ВНП. Ця ціль досягається за допомогою заходів в рамках грошово-кредитної політики, що здійснюються досить поволі, розраховані на роки і не є швидкою реакцією на зміни кон'юнктури. В зв'язку з цим поточна монетарна політика орiєнтiруется на конкретні і доступні цілі, чим зазначене вище глобальне завдання, наприклад на фіксацію кількості грошей в обігу, певного рівня банківських резервів, норм тощо.
Необхідність кредитних відносин у ринковій економіці загальновідома. З одного боку, в окремих фірм, приватних осіб і інших учасників ринкових відносин виникають тимчасово вільні кошти: надлишки коштів у виді амортизаційних відрахувань, тимчасово вільні засоби в зв'язку з розбіжністю часу реалізації товарів і послуг і часу придбання нових партій сировини, матеріалів і т.д., а також у зв'язку із сезонним виробництвом; кошти, накопичені, але не використані для розширення виробництва, виплати заробітної плати, грошові доходи і заощадження населення. З іншого боку, в учасників ринкових відносин виникає потреба в додаткових коштах, понад тих, котрі вони мають на даний момент. Виникає протиріччя, що цілком вирішуються за допомогою особливої інфраструктури ринкового господарства - кредитної системи.
При розгляді кредитної системи потрібно враховувати, что вона базується на реалізації складних економічних відносин, що пройшли тривалий історичний шлях розвитку і граючих консолідуючу роль у структурі всіх економічних взаємозв'язків.
Розрізняють два поняття кредитної системи:
сукупність кредитних отношений, форм і методів кредитування (функціональна форма);
сукупність кредитно-фінансових заснувань, що акумулюють вільні кошти і надають їх у позичку (інституціональна форма).
У першому аспекті кредитна система представлена банківським, споживчим, комерційним, державним, міжнародним кредитом. Усім цим видам кредиту властиві специфічні форми відносин і методи кредитування. Реалізують і організують ці відносини спеціалізовані заснування, що утворять кредитну систему в другому (інституціональному) розумінні. Ведучою ланкою інституціональної структури кредитної системи є банки. Однак, кредитна система - більш широке і ємне поняття, ніж банківська система, що включає лише сукупність банків, що діють у країні.
Як було сказано вище, кредитна система держави складається з банківської системи і сукупності так званих небанківських банків, тобто небанківських кредитно-фінансових інститутів, здатних акумулювати тимчасово вільні кошти і розміщати їх за допомогою кредиту. У світовій практиці небанківські кредитно-фінансові інститути представлені інвестиційними, фінансовими і страховими компаніями, пенсійними фондами, ощадними касами, ломбардами і кредитною кооперацією. Ці установи, формально не будучи банками, виконують багато банківських операцій і конкурують з банками. Однак, незважаючи на поступове стирання розходжень між банками і небанківськими кредитно-фінансовими інститутами, ядром кредитної інфраструктури залишається банківська система.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Основні монетарні параметри грошово-кредитного ринку України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок