Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інноваційне середовище в Києві: проблеми та перспективи

Інноваційне середовище в Києві: проблеми та перспективи

Назва:
Інноваційне середовище в Києві: проблеми та перспективи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,25 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Інноваційне середовище в Києві: проблеми та перспективи


Так як інновація є функцією виробництва [1], то доцільно своє дослідження розпочати визначенням основних понять, місця, ролі та методів рішень інноваційних задач у виробничій системі.
Інноваційна діяльність є невід'ємною складовою процесу відтворення. В загальновідомій макроекономічній моделі кругообігу продуктів та доходів вона виконує функцію розвитку в секторі "фірми", який відповідає за виробництво (відновлення та оновлення) суспільних благ.
Задачі управління функціонуванням виробничої системи вирішують питання щодо підтримки параметрів системи на заданому рівні протягом визначеного терміну. А задачі управління розвитком виробничої системи вирішують питання щодо оновлення параметрів системи з метою зміни об'єкта керування за визначений термін (рис.1.). Таким чином, дійсно, ми бачимо, що інновації відносяться до такої функції виробництва як розвиток.

Рис.1. Загальна система цілей виробництва
Відносно визначення місця та ролі інновації в системі розвитку виробництва в науковому світі йде полеміка між прихильниками двох різних підходів, так як існує два підходи до визначення поняття "інновація" - статичний та динамічний. Статичний підхід розглядає інновацію як результат інноваційної діяльності, а динамічний - як процес впровадження нового замість існуючого.
З точки зору системного підходу в менеджменті інновацію можна визначити як процес оновлення. Він пов'язаний з розвитком соціально-економічних процесів з приводу оновлення техніко-технологічних процесів та параметрів об'єкта, який обраний для змін. Як економічну категорію, інновацію ми визначаємо як суспільні відносини, що виникають між економічними суб'єктами з приводу впровадження, комерціалізації, дифузії та використання нової (оновленої) вартості. Новаційний процес пов'язаний із проведенням фундаментальних та прикладних досліджень, виконанням проектних, дослідних робіт і націлений на оновлення параметрів досліджуваного об'єкта. Результатами новаційної діяльності є: відкриття; винаходи; патенти; товарні знаки; раціоналізаторські пропозиції; документаця на новий чи удосконалений продукт, технологію, управлінський чи виробничий процес; організаційна, виробнича чи інша структура; ноу-хау; поняття; наукові підходи чи принципи; документи (стандарти, рекомендації, методики, інструкції і т.п.); результати маркетингових досліджень і т.д. Тоді як інновація це - процес впровадження винаходу в суспільно-економічну сферу діяльності людини. Нововведення є результатом процесу інновації. Інноваційну діяльність ми визначаємо як діяльність, що пов'язана із здійсненням процесу інновації з приводу оновлення соціально-економічних та техніко-технологічних процесів чи параметрів певного об'єкта і результатом якої є нововведення. Фактично, розглядаючи інноваційну діяльність, ми маємо справу з ринковими механізмами, що застосовуються до нового результату праці. А сам результат відразу перетворюється на товар. На відміну від новації інновація тісно пов"язана з комерціалізацією (процес отримання прибутку від тих продуктів чи послуг, з яких він раніше не отримувався) результатів новаційної діяльності. Завдання інноваційної діяльності полягає у виведенні на ринок та реалізації (тобто продажу) результатів новаційної діяльності. Іншими словами - у проведенні процесу комерціалізації.
Отже, підсумовуючи наші міркування, ми вважаємо за доцільне розмежовувати такі поняття як "новаційна діяльність" та "інноваційна діяльність", так як вони мають різну сутнісну характеристику і вміщують в собі відмінні за змістом процеси та результати (табл.1).
Таблиця 1.
Порівняльна характеристика структурних складових новаційної та інноваційної діяльності
Структурні складові діяльності | Вид діяльності
Новаційна | Інноваційна
Процес | Новація | Інновація
Результат | Новинка (винахід) | Нововведення
Окрім того, інноваційній діяльності завжди передує новаційна (рис.2.). Але не завжди після здійснення новаційної діяльності слідує інноваційна, так як не всі новинки мають на ринку попит.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інноваційне середовище в Києві: проблеми та перспективи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок