Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Соціально-економічні аспекти забезпечення безпеки перевезення вантажів морським транспортом

Соціально-економічні аспекти забезпечення безпеки перевезення вантажів морським транспортом

Назва:
Соціально-економічні аспекти забезпечення безпеки перевезення вантажів морським транспортом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,43 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК - 656.001
І.К. Пішенін, ст. викладач
Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна "
Соціально-економічні аспекти забезпечення безпеки перевезення вантажів морським транспортом
В статті досліджується взаємозв'язок головних чинників радіаційної безпеки вантажу. Змістовно представлені основні категорії економічної системи судноплавних компаній. Проведено аналіз впливу факторів зовнішнього середовища.
безпека, судноперевезення, судноплавні компанії, радіація
Останнім часом особливої актуальності набули проблеми забезпечення гарантій сталого розвитку судноплавних компаній, що є суб'єктами господарської діяльності.
Соціально-економічна безпека судноплавних компаній має розглядатися у рамках країни в цілому та в регіональному аспекті зокрема, що зумовлюється різноманітністю факторів впливу зовнішнього середовища.
Вищеназвані обставини роблять актуальним спеціальне дослідження державного рівня, щодо забезпечення екологічної безпеки з метою виявлення специфічних чинників і механізмів, уточнення критеріїв і показників, що характеризують безпеку економічної системи. Вирішення цих питань дає змогу розробити окремі механізми реалізації стратегії забезпечення соціально-економічної безпеки судноплавних компаній та визначити пріоритетні напрями її забезпечення.
Рівень наукової розробленості проблеми соціально-економічної безпеки судноплавних компаній вітчизняними вченими відповідає початковому етапу досліджень і не повністю - поточним потребам практики державного регулювання системи економічної безпеки.
Дослідження цієї проблеми мають переважно загальнодержавний характер. Комплексний підхід до формування сучасної політики і вибору її пріоритетів для судноплавних компаній, у тому числі у контексті забезпечення їх соціально- економічної безпеки, який би враховував регіональні соціальні та еколого-економічні особливості, виявився нерозробленим. Не склалася науково обґрунтована система прийняття рішень щодо оцінки радіаційної небезпеки вантажів, включаючи оцінку ефективності й аналіз майбутніх наслідків впливу на членів екіпажу. На сьогодні не існує єдності поглядів щодо питань забезпечення національної безпеки, їх місця в державній стратегії регулювання відтворення в судноплавних компаніях та економічній політиці в цілому.
Незавершеність наукових розробок державного регулювання забезпечення соціально-економічної безпеки та істотна практична значущість цієї проблеми для держави підтверджують об'єктивний характер актуальності теми дослідження.
Мета нашого дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні застосування нормативно-правового регулювання соціально-економічної безпеки судноплавних компаній при забезпеченні радіаційної безпеки перевезення вантажів на морському транспорті.
Аналізуючи існуючі концепції вирішення проблеми забезпечення безпеки вантажу з урахуванням всіх факторів, ми визначили відповідний спектр проблем, які пов'язані з чинником радіаційного фону вантажу, що не контролюється, коли вантаж завантажується на судно та протягом всього рейсу. Ми дослідили значення і взаємозв'язок чинників радіаційної небезпеки вантажу на всіх рівнях її існування; розробили методику, критерії і показники оцінки рівня радіаційної безпеки вантажу.
На основі практичних вимірів радіаційного фону ми запропонували систему заходів, що сприяють підвищенню соціально-економічній безпеці судноплавних компаній.
У відповідності до обраної нами схеми аналізу радіаційної безпеки вантажу при розгляді специфічних особливостей судовласної компанії що є суб'єктом господарської діяльності як об'єкта управління, на наш погляд, потрібно перш за все зосередити увагу на виділені загальних, інваріантних характеристиках та ознаках, які описуючи систему економічної безпеки у цілому, набувають специфічного відображення у діяльності кожної окремо взятої підсистеми, зокрема, рівня вантажоперевезення.
Характеристики такої економічної системи уявляється доцільним зафіксувати у таких основних категоріях:
1. Цілісність. Категорія «цілісність» визначається як узагальнена характеристика об'єктів, що мають складну внутрішню структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Соціально-економічні аспекти забезпечення безпеки перевезення вантажів морським транспортом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок