Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Предмет, метод і завдання курсу «Економетрія»

Предмет, метод і завдання курсу «Економетрія»

Назва:
Предмет, метод і завдання курсу «Економетрія»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Предмет, метод і завдання курсу «Економетрія»


Предмет і метод курсу
Економетрія — порівняно молода галузь науки, відома під такою назвою лише з 1930 року, коли було засновано Економетричне об’єднання, яке визначило себе так: «міжнародне об’єднання для розвитку економічної теорії і її зв’язку зі статистикою та математикою». З 1933 виходить журнал «Економетрія», який видається цим об’єднанням.
термін економетрія запропонував львівський вчений П. Чомпа, опублікувавши у Львові в 1910 році книгу «Нариси економетріі і природної теорії бухгалтерії, яка грунтується на політичній економії».
За рубежем перші праці з економетрії, що належали Муру, вийшли друком протягом 1914–1917 рр. У 1928 році було опубліковано роботи Ч. Кобба і П. Дугласа про виробничу функцію. Ця функція ввійшла в економетрію як класичний приклад і досі є важливим інструментом економічного аналізу.
Термін «економетрія» означає вимірювання в економіці, і вимірюван-ня справді є важливою частиною економетрії. Але не всі вимірювання в економіці належать до економетрії. Якщо раніше деякі автори майже всі прикладні математичні дослідження в економіці відносили до економетрії, то тепер поширений погляд, згідно з яким зміст її значно звужується. Згідно зі сказаним дамо таке визначення.
Економетрія вивчає методи оцінювання параметрів економетричних моделей, які характеризують кількісні взаємо-зв’язки між економічними показниками, а також розглядає основні напрямки застосування цих моделей в економічних дослідженнях.
Визначення предмета економетрії в різних виданнях тлумачиться дещо по-різному. Сьогодні можна умовно вирізнити п’ять підходів до визначення предмета економетрії, що характерні для зарубіжної економетричної літератури:
Л. Клейн [9] визначає економетрію як науку, що вивчає вимірювання зв’язків у відповідному економічному аналізі.
Г. Тінтнер [8] ототожнює економетрію з економічною статистикою.
Г. Хансен [5] під економетрією розуміє застосування математичних і статистичних методів в економіці.
За іншими визначеннями економетрія є синтезом економічної теорії і математики.
5. Деякі автори під економетрією розуміють економічну теорію, математику і статистику.
Кожне з цих визначень предмета економетрії має своє раціональне зерно. Але всі вони частково містять у собі щойно наведене визначення предмета економетрії і відповідають тому матеріалу, який вивчається в курсі.
Економетрія не розглядається як галузь математики, але математика віді-грає в ній дуже важливу роль. Тому методи викладання і вивчення економетрії практично такі самі, як у математичних курсах. Вони передбачають постановку задачі, а також аналіз розв’язків, що базуються на теоремах і основних визначеннях. В економетрії не завжди всі твердження строго доводяться, але алгоритми задач неодмінно грунтуються на методах математичної статистики, широко використовуються матрична алгебра та інші класичні розділи математики.
Місце курсу серед дисциплін фундаментальної
підготовки бакалаврів з економічних спеціальностей
Економетрія — одна з основних дисциплін у підготовці бакалаврів з економічних спеціальностей. Вона будується на основі математичних та економічних знань. За допомогою економетрії можуть бути відхилені економічні гіпотези. У крайньому разі можна показати неможливість застосувати їх у даних конкретних умовах. Хоча засоби економетрії не дають змоги доводити теоретичні твердження, з допомогою її засобів можна показати, що те чи інше твердження не суперечить даним спостережень. Крім того, математика може надати економетрії більшої глибини, забезпечуючи кількісними значеннями параметрів рівнянь, особливо коли вони мають вирішальний вплив на характер взаємозв’язків. Економетричні моделі можуть використовуватися для прогнозування або оцінювання впливу прийнятих рішень чи урядових постанов відносно зміни цін, податків тощо на стан справ будь-якої фірми.
Для засвоєння курсу потрібна добра математична підготовка, особливо з матричної алгебри, диференціального числення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Предмет, метод і завдання курсу «Економетрія»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок