Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Поняття та структура Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності країн СНД

Поняття та структура Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності країн СНД

Назва:
Поняття та структура Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності країн СНД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,22 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Поняття та структура Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності країн СНД
У Радянському Союзі на етапі підготовки до переходу на мову систему класифікації і кодування товарів >сі особливості Гармонізованої системи були ретельно вивчені фахівцями зацікавлених союзних міністерств, відомств і науково-дослідних організацій. Було створено спеціальну Міжвідомчу комісію і уведення Гармонізованої системи. Вивчалась практика застосування Номенклатури Гармонізованої системи окремими країнами.
У процесі підготовчих робіт для всього комплексу зовнішньоекономічної діяльності проводилася розробка ключів переходу між Гармонізованою системою та існуючими класифікаційними системами. Таким чином, союзним Держкомстатом спільно з МЗЕЗ за участі ГУ ДМ К (Головного управління Державного митного контролю) були розроблені ключі переходу між Номенклатурою Гармонізованої системи (НГС) і Єдиною товарною номенклатурою зовнішньої торгівлі Роди економічної взаємодопомоги (ЄТН ЗТ РЕВ). Також були розроблені перехідні ключі між НГС і Загальноросійським класифікатором промислової і сільськогосподарської продукції (ЗКН застосовується в господарській діяльності всередині країни). Наявність таких перехідних ключів дала можливість учасникам зовнішньоекономічної діяльності здійснити більш безболісний перехід до нової системи класифікації і кодування товарів. У процесі розробки перехідних ключів між НГС і ЄТН ЗТ РЕВ було виявлено, що в ЄТН ЗТ РЕВ класифікація багатьох товарів порівняно з міжнародною значно застаріла і не було сенсу вносити її до сучасного Класифікатора (на рівні відображення національних особливостей; маються на увазі 7, 8-й знак і далі).
Після вивчення практики застосування НГС зарубіжними країнами Міжвідомча комісія дійшла висновку, що найбільш прийнятною для нашої країни може бути Комбінована номенклатура Європейського Співтовариства (КН ЕС), яка відповідає як митно-тарифним, так і статистичним цілям. Як уже було зазначено, КН ЄС має 8-значний код, являє собою НГС, деталізовану на 7 і 8-му розрядах коду з урахуванням особливостей торговельних відносин країн Європейського Співтовариства. Кожна окрема країна Європейського Співтовариства проводить деталізацію товарів на рівні 9-го знака коду.
Відповідно до пропозиції, внесеної Міжвідомчою комісією до союзного Уряду, була затверджена Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД), що використовує систему 9-значного кодування. Перші 8 знаків коду повинні були відповідати КН ЄС, а дев'ятий знак спочатку призначався для віддзеркалення в класифікації і кодуванні товарів національних особливостей союзних республік.
ТН ЗЕД була покликана повністю замінити ЄТН ЗТ РЕВ, яка внаслідок особливостей своєї побудови вже не відповідала сучасним вимогам І не забезпечувала зіставлення даних про зовнішню торгівлю на міжнародному рівні.
В Україні ГС опису і кодування товарів і КН ЄС було використано як підґрунтя для побудови національної Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (ТН ЗЕД).
З питань впровадження ТН ЗЕД зацікавлені міністерства і відомства видали ряд нормативних документів. Загальною для них стала вимога показувати в усіх матеріалах, пов'язаних з проведенням зовнішньоторговельних операцій, найменування товару в суворій відповідності до ТН ЗЕД, доповнюючи його в необхідних випадках відповідними характеристиками. Ці характеристики можуть включати розміри, моделі, комплектність та інші дані, необхідні для однозначного розуміння і сприйняття товару.
Необхідність уведення ТН ЗЕД диктувалася тим, що з початком переходу до ринкової економіки в Україні відбулось докорінне переусвідомлення принципів дії механізму митного регулювання. За цих умов ТН ЗЕД стає важливим інструментом системи регулювання зовнішньої торгівлі країни, в тому числі формування митного тарифу, прийняття І використання заходів тарифного регулювання, ведення митної статистики.
Вивчаючи проблеми, пов'язані з уведенням у нашій країні ТН ЗЕД, насамперед необхідно враховувати, що ця номенклатура побудована на основі та відповідно до ГС і КН ЄС, Довжина кодового позначення товару, що застосовується в ТН ЗЕД (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Поняття та структура Товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності країн СНД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок