Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Потенціал та перспективи економічної інтеграції країн Центральної та Східної Європи (СНД, ЧЕС, Центрально-європейська ініціатива, Єврорегіон “Карпати” та ін.).

Потенціал та перспективи економічної інтеграції країн Центральної та Східної Європи (СНД, ЧЕС, Центрально-європейська ініціатива, Єврорегіон “Карпати” та ін.).

Назва:
Потенціал та перспективи економічної інтеграції країн Центральної та Східної Європи (СНД, ЧЕС, Центрально-європейська ініціатива, Єврорегіон “Карпати” та ін.).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,08 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат з міжнародних відносин
Потенціал та перспективи економічної інтеграції країн Центральної та Східної Європи (СНД, ЧЕС, Центрально-європейська ініціатива, Єврорегіон “Карпати” та ін.).


Своє місце у світовому інтеграційному процесі Україна намагається визначити через власну багатовекторну зовнішньоекномічну стратегію. Суть цієї стратегії - в поширенні національних економічних інтересів на всі континенти в поєднанні з активним розвитком зовнішньоекономічних зв'язків з окремими, пріоритетними країнами чи групами країн кожного з континентів.
Особливість України полягає в тому, що їй доводиться водночас вирішувати кілька досить складних проблем:
· утвердження своїх позицій у світовій співдружності як суверенної незалежної новоутвореної держави через подолання суттєвих як внутрішніх, так і зовнішніх перешкод на цьому шляху;
· утвердження своїх позицій як суб'єкта міжнародних економічних відносин в інституційно збалансованому світовому господарстві, причому суб'єкта нового, мало знаного у світі, з обмеженим досвідом і відсутніми традиціями;
· просування в європейський і євроатлантичний економічний простір з пріоритетним наміром вступити у переспективі до ЄС;
· розвиток дво- і багатосторонніх відносин з країнами Центральної і Східної Європи через інтеграційні зв'язки;
· упорядкування взаємозв'язків з країнами Співдружності Незалежних Держав - СНД, — особливо з Російською Федерацією.
1. Щодо утвердження позицій як повноправний суб'єкт МЕВ, головною ланкою тут буде поступове входження України до міжнародних організацій типу ГАТТ-ВТО — приєднання до неї залишається проблематичним, співпраця з МВФ, Світовим банком. Європейським банком реконструкції і розвитку - його членом Україна стала в серпні 1992 р., тощо.
2. Просування до європейського та євроатлантичного економічного простору Україна прагне здійснювати через розвиток практичного співробітництва з Західноєвропейським союзом та Європейським союзом.
У цьому зв'язку слід нагадати, що Європейським Союзом навіть прийнята спеціальна Програма дій по відношенню до України, а в 1994 р. підписана Угода про партнерство і співробітництво.
Розвиток інтеграційних зв'язків з країнами Центральної і Східної Європи здійснюються, наприклад, через багатостороннє співробітництво в межах Центральноєвропейської ініціативи - ЦЕІ, до якої Україна приєдналася в 1996 р., а також такої субрегіональної інтеграційної структури як центральноєвропейська асоціація вільної торгівлі - СЕFТА, приєднання до якої ще попереду.
З метою інтегрування до світового та європейського економічного простору Україна активно співпрацює з країнами причорноморської зони, що об'єдналися в Чорноморське економічне співробітництво - ЧЕС.
Декларацію для створення цього перспективного міжнародного економічного інтеграційного об'єднання було підписано в червні 1992 р. у Стамбулі. На початок 1997 р. до ЧЕС входили: Азербайджан, Албанія, Вірменія, Греція, Грузія, Болгарія, Молдова, Російська Федерація, Румунія, Туреччина, Україна.
Зацікавленність щодо ЧЕС проявляють також Італія, Ізраїль, Польща, Словаччина.
Країни, що об'єдналися навколо Чорноморського економічного співробітництва, покладають надії з його допомогою:
- визначити пріоритетні напрямки співробітництва;
- вирішити питання лібералізації зовнішньоторговельних режимів;
- зняти перешкоди на шляху до вільної торгівлі в Чорноморському регіоні;
-створити передумови для формування до 2010 р. зони вільної торгівлі в причорноморському економічному просторі. В 1997 р. в межах ЧЕС розпочав свою діяльність Чорноморський банк торгівлі і розвитку - ЧБТР із «штаб-квартирою» в Солоніках (Греція).
Банк покликаний:
- створити умови, що дали б можливість країнам-учасницям здійснювати спільні проекти в торгівлі, промисловості,
транспорті, зв'язку, енергетиці;
- сприяти розвитку АПК, туризму, вирішенню екологічних проблем в басейні Чорного моря. На початок 1997 р. угода про створення чорноморського банку торгівлі і розвитку ратифікована 8 із 12 країнами-членами ЧЕС. Україна ратифікувала її в 1998 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Потенціал та перспективи економічної інтеграції країн Центральної та Східної Європи (СНД, ЧЕС, Центрально-європейська ініціатива, Єврорегіон “Карпати” та ін.).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок