Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Класифікація комп'ютерних мереж

Економічна інформатика. Класифікація комп'ютерних мереж

Назва:
Економічна інформатика. Класифікація комп'ютерних мереж
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,52 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економічна інформатика. Класифікація комп'ютерних мереж
На сьогоднішній день відомі і досить поширені такі види конфігураційного зв'язку між окремими робочими станціями локальних обчислювальних мереж, що іменуються топологією мережі:
топологія мережі з єдиною шиною (bus network);
кільцева топологія мережі (ring network);
зіркоподібна топологія мережі (star network);
гібридна топологія мережі;
осередкова топологія мережі.
Топологія локальної обчислювальної мережі з єдиною шиною - це конфігурація комп'ютерної мережі, в якій усі вузли (робочі станції) підключені до основної лінії зв'язку (шини). Характерною особливістю роботи такої мережі є те, що кожна робоча станція самостійно стежить за роботою лінії зв'язку, реєструючи абсолютно всі повідомлення, які проходять по мережі, але приймає до обробки тільки адресовані безпосередньо даній робочій станції. Оскільки шинна топологія базується на спільній магістралі даних, відключення одного з вузлів не порушує загального ритму і технологію роботи. Щоб уникнути проблем при спробі двох або більше вузлів мережі одночасно скористатися лінією зв'язку, в мережах з подібною топологією застосовується спеціальний механізм виявлення і вирішення конфліктів передачі даних (collision detection). Цей процес виконується на кожному вузлі комп'ютерної мережі. Він відстежує стан лінії зв'язку для визначення моменту виникнення конфлікту, коли два або більше вузли намагаються вести передачу даних одночасно. При виникненні конфлікту залучені в нього вузли чекають протягом певного інтервалу часу, а потім поновлюють спробу передачі даних.
Кільцева топологія локальної обчислювальної мережі - це конфігурація комп'ютерної мережі, в якій всі вузли мережі сполучені в замкнений контур (кільце). Повідомлення в кільцевій мережі проходять в одному напрямі від вузла до вузла. Кожний вузол мережі перевіряє адресу пункту призначення, що міститься в повідомленні. Якщо адреса збігається з адресою даного вузла, то повідомлення приймається, якщо ні - вузол регенерує сигнал і направляє повідомлення до наступного вузла мережі по колу. Даний спосіб передачі мережних повідомлень дозволяє охопити кільцевою мережею значні відстані.
Зіркоподібна топологія локальної обчислювальної мережі - це конфігурація комп'ютерної мережі, в якій кожний вузол мережі сполучений з центральним комп'ютером окремою лінією зв'язку, утворюючи подібність променів зірки. Повідомлення в зіркоподібній мережі проходять безпосередньо від вузла до центрального комп'ютера (hub - концентратор), який виробляє подальший маршрут передачі повідомлення безпосередньо адресату. Надійність такої конфігурації мережі досягається тим, що кожний вузол мережі практично не впливає на всю мережу при виході з ладу. Однак вихід із ладу центрального комп'ютера призводить до зупинки всієї мережі.
Гібридна топологія локальної обчислювальної мережі - це одна з найбільш складних конфігурацій комп'ютерних мереж, яка об'єднує у своєму складі різні топології у вигляді складної комбінації різноманітних мережних комунікаційних і програмних систем. Взаємодія всіх типів мереж при такому підході до побудови загальної топології здійснюється шляхом використання додаткового обладнання - маршрутизаторів, які організовують коректну роботу різних мережних технологій в єдиному комплексі.
Осередкова топологія локальної обчислювальної мережі - це найбільш стійка стосовно відмов топологія мережі, при якій кожна робоча станція мережі безпосередньо з'єднується з усіма іншими станціями. Стійкість такої мережі забезпечується за рахунок того, що передача даних від одного вузла мережі до іншого може здійснюватися як безпосередньо, так і через інші вузли мережі, що істотно підвищує загальну надійність мережі. Однак мережі з подібною топологією надзвичайно дорогі і потребують величезних фінансових і виробничих витрат при монтажі. Тому застосування такої топології має бути виправдане високими вимогами до надійності всієї мережі.
Ще одним істотним елементом загальної класифікації сучасних комп'ютерних мереж є так звана архітектура мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічна інформатика. Класифікація комп'ютерних мереж

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок