Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Формування собівартості продукції по елементах затрат

Формування собівартості продукції по елементах затрат

Назва:
Формування собівартості продукції по елементах затрат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,04 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Контрольна робота
з курсу
«Фінансовий менеджмент»


Формування собівартості продукції по елементах затрат.
Iдея собівартості у складі ціни кінцевого продукту досить проста і зрозуміла навіть неспеціалістам: собівартість - це певна сукупність елементів витрат, без яких кінцевий продукт був би неможливим. Однак, якщо спробувати заглибитись у її структуру, то це поняття може декому здатися не таким вже й простим. Собівартість є тією точкою, де питання бухобліку найчастіше переплітаються з суто економічними питаннями.
При визначенні величини витрат на виготовлення або реалізацію кінцевого продукту2 раджу не поспішати з підбиттям підсумків по елементах витрат, нехтуючи при цьому обліковою послідовністю: час ви не виграєте. Собівартість формується у журналі-ордері №10. Отже, перед тим як закрити обороти по всіх рахунках, зазначених у цьому журналі, слід обробити дані всіх попередніх.
Облік руху грошових коштів ведеться в реєстрах №№1, 2, 3; облік банківських (і небанківських) кредитів - у реєстрі №4; облік розрахунків по придбанню різних активів - у реєстрах №№ 6,7 та у деяких відомостях до журналу-ордера № 8 (синтетичний реєстр).
У восьмому журналі, зокрема, ведеться ще й облік розрахунків з бюджетом і позабюджетними установами по різного роду податках і обов'язкових платежах, а також розрахунки з учасниками (засновниками) як по вкладах, так і по дивідендах - ці питання ми поки що не розглядали, хоча тему розрахунків у цілому пройшли. Про податки і дивіденди поговоримо трохи згодом, коли закінчимо уроки про собівартість, адже для того, щоб дивіденди отримати, слід їх спочатку нарахувати, а перш ніж нарахувати - потрібно створити спецфонд (джерело нарахування), а для утворення такого спецфонду необхідно пересвідчитись у наявності балансового прибутку і скільки його залишилось після сплати податків, тому що жодним іншим способом джерело для нарахування дивідендів не може поповнюватись; і, нарешті, щоб вивести фінансовий результат, потрібно правильно сформувати собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг).
Що таке прибуток, як його відшукати у головній книзі, а також деякі питання його розподілення (використання) ми також з'ясували раніше, коли розглядали статті власного капіталу, однак не деталізували при цьому інший бік ціноутворення: собівартість. Нині ми маємо завдання дещо конкретніше: розібратися, яким же саме чином найдрібніші елементи витрат у бухгалтерському обліку знаходять своє місце, і як за допомогою бухгалтерських проводок у ході реєстрації операцій витрати одразу виявляються згрупованими не тільки за ознакою їх економічної однорідності, але й так, що за записами завжди можна прочитати господарське призначення кожного елемента.
Отже, після того як бухгалтер зареєстрував усі операції руху грошових коштів, вивів сальдо розрахунків за всі придбання, проведені протягом цього ж місяця, він може розпочати збір даних, необхідних для формування Ж.-О. №10 - чим ми, власне, і займемося сьогодні, оскільки саме там формується собівартість по статтях і елементах витрат.
Економічних елементів, що входять до складу собівартості, загалом не так вже й багато: елементи різних матеріальних витрат, заробітна плата, обов'язкові відрахування, що супроводжують оплату праці, елементи, з яких складаються послуги сторонніх організацій, у тому числі комунальні, а також витрати на відрядження, рекламу та ще амортизація основних фондів. Цей перелік може бути доповнений іншими елементами: такими як відсотки за кредит, оренда, страховки, але перелічені вище - найвагоміші.
Однак, щоб грамотно сформувати собівартість, недостатньо просто зібрати суми витрат по елементах, необхідно ще згрупувати їх по статтях. При цьому один і той же елемент витрат за різних обставин може бути віднесеним до різних статей і відповідно може бути записаним по дебету різних витратних рахунків.
Взяти хоча б такий відомий елемент витрат як заробітна плата. Її нараховують і робітникам, зайнятим безпосередньо на виробництві (р.20), і робітникам, які це виробництво обслуговують або зайняті на підсобному виробництві (не плутати з підсобним господарством!) (р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Формування собівартості продукції по елементах затрат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок