Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Особливості акцизного збору

Особливості акцизного збору

Назва:
Особливості акцизного збору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,46 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Особливості акцизного збору


Особливості акцизного збору.
В указі Президента України від 18.08.95 "Про введення марок акцизного збору на алкогольні напої і тютюнові вироби" було затверджене положення про вищевказані марки акцизного збору. Кабінетові Міністрів України пропонується в двотижневий термін затвердити правила виготовлення, збереження і продажу, марок акцизного збору і маркірування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, а також порядок реалізації або знищення конфіскованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Далі:
1. установити розміри плати за марки акцизного збору й умовних фіксованих ставок акцизного збору для розрахунку попередньої сплати акцизного збору в грошовій формі або у формі зобов'язань по векселях, видаваним у випадку придбання марок акцизного збору.
2. Представити Верховній Раді України проект закону про внесення змін і доповнень у кримінальний Кодекс України і кодекс України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за незаконне виготовлення, підробку, незаконну передачу (продаж) марок акцизного збору і незаконне використання немаркованих товарів.
3. Міністерству фінансів України і Головної податкової Інспекції України забезпечити виготовлення марок акцизного збору і почати до 20.09.95 їхню реалізацію за заявками виробників і замовників (імпортерів) алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
4. Державному Митному Комітетові України визначити в двотижневий термін порядок митного оформлення марок акцизного збору у випадку їхнього вивозу з митної території України для передачі іноземним виробникам алкогольних напоїв і тютюнових виробів з метою контролю за відповідністю кількості вивезених марок акцизного збору кількості завезених товарів.
Марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркіруються алкогольні напої і тютюнові вироби і наявність якого підтверджує сплату акцизного збору або належне оформлення векселя, у випадку здійснення операцій із зазначеними товарами на території України.
Плата за марки акцизного збору - плата, внесена замовниками (імпортерами) і українськими виробниками алкогольних напоїв і тютюнових виробів для покриття витрат держави на виготовлення, збереження і реалізацію цих марок.
Виробництво суб'єктами підприємницької діяльності з метою реалізації на території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без позначення марками акцизного збору, а також увозу на територію України, транспортуванню і збереження, прийому на комісію і консигнацію для продажу реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка, забороняється.
Сплата акцизного збору з алкогольних напоїв і тютюнових виробів може вироблятися на вибір покупця марок акцизного збору: у грошовій формі до одержання марок акцизного збору або у формі зобов'язань по простих векселях на суму акцизного збору з відстрочкою платежу не більше ніж на 90 днів з моменту надання заявки на покупку марок.
Суми акцизного збору, що сплачуються в грошовій формі або у формі зобов'язань по простих векселях, виданим покупцям марок акцизного збору під час їхнього придбання, розраховуються покупцями марок самостійно виходячи з обсягів виробництва (імпорту) на основі умовній фіксованої (специфічної) ставки акцизного збору (тобто фіксованої суми в доларах США або в екю на одиницю відповідного підакцизного товару). Сума до оплати векселя вказується в ньому відповідно в доларах США або екю і підлягає стягненню за векселем випадку несвоєчасної сплати акцизного збору по придбаних марках в українській валюті за офіційним курсом НБУ на дату платежу відповідно до зобов'язань за векселем.


СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
Збірник нормативних документів по акцизному збору. // Електронна комп`ютерна газета “Все-всім”. Інститут проблем реєстрації інформації НАН України. 1996.
Иванов П.П. “Налоги и экономика”, М., 1994.
Катаева Л.Ф. “Основы налоговой системы”, Ульяновск, 1996.
Крижановський Б.І. “Практика оподаткування в Україні і на Заході” //Вісник національної АН України - 1995 - №6, №7-8.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Реферат на тему: Особливості акцизного збору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок