Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат: Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей

Загрузка...

Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей / сторінка 2

Назва:
Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,31 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Кульмінаційним пунктом спільних зусиль стало затвердження міністрами юстиції Конвенції з проблем відмивання доходів, які надходять від злочинів, їхнього відшуку, вилучення і конфіскації, яка відбулася у вересні 1990 р. На конференції в Страсбурзі в листопаді того ж року Конвенція була представлена на підпис державам -членам Ради Європи. Вона набрала сили у вересні 1993 р. й одержала високу оцінку фахівців. Американські дослідники назвали її "революційним інструментом" у боротьбі з міжнародною злочинністю [43, с. 359]. Вони вважають, що "цей документ, який стосується всіх етапів правової процедури - від початку слідства до винесення вироку і проведення конфіскації, дозволяє застосовувати еластичні, але ефективні механізми міжнародного співробітництва в максимальному обсязі для того, щоб позбавити виконавців злочинів знарядь і плодів незаконної діяльності" [43, с. 359]. Саме тому ця Конвенція -одна з найбільших за обсягом угод і найбільш складний документ міжнародного права. На відміну від 40 Рекомендацій ФАТФ. Конвенція 1990 року - це міжнародна угода і проблем кримінального права, яка носить обов'язковий характер для його учасників.
Творці Конвенції 1990 року ставили перед собою мсту зберігагн і розвивати далі всі пінні досягнення Віденської Конвенції, ухваленої двома роками раніше. Вони визнали за необхідне дотримуватися тієї ж самої термінології і системного підходу, одночасно модифікуючи й удосконалюючи рішення, які містяться в ній. Вони намагалися надати тексту документа Ради Європи характер більш чітких і суворих зобов'язань, ніж ті, котрі зафіксували творці Конвенції ООН. Так, у статті 6 Конвенція Ради Європи, йде долі Конвенції ООН у вимозі криміналізації явиша відмивання грошей. Вона вимагає віднесення його до злочину взагалі, незалежно від того, пов'язане не явище з наркобізнесом чи ні. За Конвенцією Ради Європи кримінальному покаранню підлягає злочин підминання нелегальних доходів, накопичених у результаті всіх іяжких (за термінологією статті 1 - "первинних") злочинів.
Під впливом Ради Європи дедалі більша кількість країн вносить у свої законодавства зміни, які дають аналогічне трактування складу злочину "відмивання грошей".
Криміналізація відмивання грошей, не пов'язаних з наркобізнесом - важлива, але не єдина відмінність Конвенції Ради Європи від Віденської Конвенції. Документ Ради Європи містить ще одну переваїу. Вона полягає в тлумачення юрисдикції щодо виконавця головного злочину, вчиненого ним за межами країни свого походження. З огляду на міжнародний характер безлічі рафінованих методів відмивання грошей, стаття 6 Конвенції Ради Європи гарантує державі, чиїм іромолянином є злочинець, можливість його покарання навіть тоді, коли "первинний злочин" (тобто кримінальний злочин) здійснено в іншій країні.
Новаторські положення містить не тільки стаття 6, а й увесь розділ II Конвенції Ради Європи. Стаття 2 накладає на сторони "фактичний обов'язок введення законодавчих актів, які дозволяють конфіскацію знарядь злочину, а також доходів і майна, отриманих злочинним шляхом". У зв'язку з цим конфіскації підлягають відмиті доходи, які надійшли від усіх видів злочинів, однак сторони, які підписали Конвенцію, можуть обмежити в особливій декларації перелік злочинів, включивши н нього лише окремі категорії. Голландія, наприклад, не включила в цей список доходів, отриманих віл податкових злочинів, а також від порушень митних правил.
Конвенція Ради Європи зобов'язує сторони також проводит и ідентифікацію і розшукувати майно, яке підлягає конфіскації, і вживати заходів, щоб не допустиш його підміни перед видачею розпорядження про конфіскацію. У статті 4 міститься зобов'язання кожної зі сторін вживати необхідних "ходів, які забезпечують доступ до банківської, фінансової і комерційної документації. У тій же статті параграф 2 звертає особливу увагу на моніторинг банківських рахунків, на спостереження, нрослуховування телефонних розмов, одержання доступу до комп'ютерних систем, а також на обов'язок надання необхідних документів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок