Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей

Загрузка...

Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей

Назва:
Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,31 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей
Уже більше півстоліття провідну роль у зміцненні міжнародного співробітництва з проблем кримінального законодавства на європейському континенті відіграє Рада Європи. До середини 1990-х років її членами були винятково західноєвропейські країни, а також Ісландія і Туреччина. Після розпаду соціалістичного табору і закінчення "холодної війни" до неї вступили багато країн Центральної і Східної Європи. Протягом багатьох років пріоритетом у Раді Європи залишалася законотворча діяльність. Зусилля країн - членів Ради Європи в цьому напрямі увінчалися підписанням більше 160 міжнародних договорів і конвенцій, у тому числі 20, які стосуються кримінального права.
Найвищими досягненнями Ради в галузі створення інструментів міжнародного права стали дві багатосторонні конвенції, визнані фундаментом європейського снівробітництва в боротьбі зі злочинністю. Це Європейська Конвенція про екстрадицію 1957 p., а також Європейська Конвенція про взаємодопомогу при розслідуванні кримінально карних злочинів 1959 р. Останню називають поворотним пунктом в історії міжнародного законодавства. У ній зафіксовані безпрецедентні постанови щодо практичних форм багатостороннього співробітництва, які дуже вплинули на створення безлічі подібних міжнародних інструментів боротьби з організованою злочинністю. Конвенція вступила в дію в 1962 р. і ратифікована десятками країн.
У 1977 р. Рада Європи стала першою міжнародною організацією, що поєднала голів держав, які зайнялися вирішенням проблеми відмивання грошей, прагнучи при цьому знайти системне вирішення цієї складної проблеми. Справу цю було доручено Європейському комітету з проблем злочинності. Стурбований зростанням кількості актів насильства, таких як викрадення людей, вказаний комітет створив у 1977 р. Комісію експертів, зобов'язавши її досліджувати різні аспекти цього явища. Результатом дослідницьких робіт стало ухвалення кабінетом міністрів Європейського Співтовариства 27 червня 1980 р. формальних рекомендацій, названих "Заходи для запобігання трансферту і приховування коштів, які надходять від кримінальних злочинів".
Зміст і основні принципи цього документа, його основна концепція знайшли надалі своє продовження в розглянутих нами документах ФАТФ. Тут же було вперше заявлено про те, що банківська система може стати досить ефективним запобіжним інструментом, а співробітництво банків з поліцією і судовою владою призведе до приборкання кримінальної діяльності. Документ зробив особливий наголос на дотриманні банками обов'язкового принципу "знай свого клієнта" і безлічі інших принципів, які ввійшли в звичайну практику переважної більшості банківських та інших фінансових установ. Однак тоді, в 1980 p., надто важлива ініціатива Ради Європи не знайшла достатньої кількості прихильників. Як справедливо помітив з цього приводу Г. Нільссон, "Рада Європи випередила час" [Цит. за: 43, с. 358].
В наступні роки під керівництвом Групи Помпіду7' була розпочата робота щодо підготовки законодавства з питань конфіскації нелегальних доходів, які надходять від торгівлі наркотиками. Ця група діяла в рамках Ради Європи до 1980 р.
Ще одним імпульсом до прискорення діяльності в цьому напрямі стала ініціатива міністрів юстиції Ради Європи, які доручили в 1986 р. Європейському комітету з проблем злочинності розробити "Міжнародні норми і стандарти із забезпечення ефективного співробітництва між органами правосуддя (а також у разі потреби з поліцією) з питань перебування, вилучення і конфіскації нелегальних доходів, майна, знаряддя і предметів, одержаних від нелегальної торгівлі наркотиками" [Цит. за: 43, с. 358]. Цей комітет сформував у 1987 р. Комітет експертів і передав йому досить широкі повноваження. Насамперед Комітет експертів не повинен був концентрувати зусилля винятково на доходах, одержаних від торгівлі наркотиками.
Спочатку до Комітету експертів входили фахівці, які представляють 16 країн -членів Ради Європи, а його керівником був італієць Д. Полімені. У роботі Комітету брали участь американці, представники Канади й Австралії, а також Комісії Європейського Співтовариства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Роль Ради Європи в боротьбі з відмиванням "брудних" грошей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок