Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна таблиця Ф. Кене та її історичне значення

Економічна таблиця Ф. Кене та її історичне значення

Назва:
Економічна таблиця Ф. Кене та її історичне значення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,15 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
На тему:
“Економічна таблиця Ф. Кене та її історичне значення”


Зміст


Вступ
Франсуа Кене, як лідер французької школи фізіократів, піддавши критиці меркантилізм, на початку 18 століття проголосив справжнім багатством нації “продукцію землеробства”. “Багатство, яке створюється промисловою працею, — писав Кене, — виникає за допомогою доходів, що їх дає земля, і є багатством самим по собі безплідним, яке відтворюється тільки за допомогою доходів від земельних угідь.”
Ідеї Кене були розвинені видатними представниками школи фізіократів — А.Р.Тюрго, В.М.Мірабо та іншими. Зокрема, в основу їх теоретичних поглядів була закладена концепція Кене “природного порядку” (викладена у його праці “Природне право”,1765), який панує як у природі так і у суспільстві. Між тим, під природнім порядком вони розуміли буржуазний порядок, а під маркою його захисту фактично захищався капіталізм.
Одне з центральних місць в економічних поглядах Кене та його послідовників займало вчення про “чистий продукт” (або “додану вартість”), який вони розуміли як надлишок продукції, отриманої в землеробстві, над витратами виробництва. З вченням щодо “чистого продукту” нерозривно пов’язана і концепція виробничої та невиробничої праці. Вершиною ж економічного генію Кене вважається його “економічна таблиця”, у якій наочно показаний процес суспільного відтворення.
В узагальненому ж вигляді економічна програма Кене була викладена у його праці “Загальні принципи економічної політики землеробної держави”(1758). Водночас, доктор Кене не мав ученого ступеню “доктора економічних наук” – він був лише лікарем.


1 Економічна таблиця Ф. Кене та її історичне значення
Франсуа Кене (1694 — 1774 р.) — французький економіст, засновник школи фізіократів. Фізіократи, і насамперед Кене, уперше дали аналіз капіталу. Саме вони стояли в джерел сучасної політичної економії. Кене і його школа відкинули основну тезу меркантелізму про походження прибутку від обігу і намагалися вивести приріст багатства з процесу виробництва. Перші статті Кене, присвячені питанням цін на хліб і податкам, були поміщені в енциклопедії Д. Дідро.
По своїх філософських поглядах він був супротивником матеріалізму, по політичним — прихильником абсолютної монархії. У своїх роботах Ф. Кене використовував метод природних наук. Тому він розглядав суспільство як живий організм і розрізняв у ньому два стани: здорове (нормальне) і хворобливе (ненормальне). Коли суспільство здорове, воно, по помилковій думці Кене, знаходиться в рівновазі.
На відміну від класичної буржуазної політекономії, яка сконцентрувалася переважно на проблемах розподілу праці, вартості, прибутку, в першу чергу аналізуючи промислове виробництво, а вже потім сільське господарство, Кене об’єктом свого дослідження зробив землеробство. Він аналізував сільське господарство, проголосивши його єдиною виробничою силою.
Лише у землеробстві, стверджував Кене, створюється нове багатство, тому економічна політика повинна заохочувати лише виробничі витрати (у сільському господарстві), а невиробничі (у промисловості) залишити сам на сам. Таку хибну думку підтримували усі фізіократи.
Не зважаючи на те, що Кене не підійшов до розуміння сутності ще одної важливої економічної категорії — вартості, його ідея щодо еквівалентності обміну виявилася досить плідною. Зокрема, він вважав, що товари попадають у відносини обміну із попередньо визначеною ціною. Купівля зрівнюється з обох боків таким чином, що взаємодія перетворюється на обмін цінності на рівнозначну цінність, тобто обмін в дійсності нічого не створює. Тому, на думку Кене, ефективні методи збагачення полягають у матеріальному виробництві – переважно в сільському господарстві.
Особливою відзнакою Кене-економіста можна назвати те, що саме він навчив економічну думку розрізняти дві категорії витрат: разові та поточні. Але серед усього творчого доробку лідера фізіократів Кене чільне місце по праву належить його “Економічній таблиці” (1758 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічна таблиця Ф. Кене та її історичне значення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок