Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Шляхи удосконалення інноваційної діяльності в регіоні

Шляхи удосконалення інноваційної діяльності в регіоні

Назва:
Шляхи удосконалення інноваційної діяльності в регіоні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,19 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
3. Шляхи удосконалення інноваційної діяльності в регіоні
3.1 Впровадження інноваційних технологій в практику управлінської діяльності в регіоні
Ефективне функціонування і розвиток соціального ринкового господарства забезпечується посередництвом синтезу державних (включаючи муніципальних), комерційні і некомерційні організації. Дані організації мають різні цілі, власність, умови праці, механізм господарювання і управління. При цьому представляють економіку країни, яка знаходиться на етапі створення нових економічних ринкових відносин і формування громадянського суспільства на моделі трьохсекторної взаємодії.
Мал 1. Парні взаємодії у соціальній рівності
Представлена трьохсекторна модель має:–
державний сектор – це все, що представлено в країні органами влади, вибраних людьми і сформованих виборними особами і органами. Державний сектор включає державні і муніципальні заклади, організації, які знаходяться в власності Федеральних органів влади, органів суб’єктів Федерації і муніципальних органів. Характерною особливістю державного сектора являється наявність достатньої кількості законодавчих і нормативних актів, які регулюють діяльність державного сектору. Звідси в держструктурі найбільш захищена праця службовців – стабільна робота і заробітна плата, надбавки, премії, відпустки, лікування та інші блага, які забезпечують впевненість і життєрадісний стан працівників цього сектору;–
бізнес-сектор – це комерційні організації і підприємства (юридичні особи), кінцевою метою яких є прибуток.
В відповідності із українським законодавством бізнес-сектор включає різні види організації комерційного сектору, які мають більше як 14 форм власності і іноземні підприємства, які мають більше як 11 форм власності і спільних підприємств на території України.
Кожна організація має визначену форму властивості; організаційно-правову форму і управління, умови праці і заробітну плату, інші блага і забезпечення життєдіяльності, які регулюються законодавчими актами України, відповідними Кодексами, законами і нормативно-правовими Кодексами, законами і нормативно правовими актами Суб’єктів і органів місцевого самоврядування.–
суспільний (некомерційний) сектор включає всі форми сомоорганізації громадян, юридичних і фізичних осіб, які в своїй діяльності не ставлять своєю основною метою – прибуток. Суспільне об’єднання і союзи, некомерційні організації і заклади, політичні партії і рухи.
Всього більше як 15 організаційно-правових форм і 7 форм власності являють багаточисельні організації некомерційного сектору.
Основною метою діяльності державних органів в соціальній ринковій економіці є підтримання економічної і соціальної стабільності, в орієнтації суспільства на максимально забезпечені благами і збереження навколишнього середовища.
Розгалужують дві підсистеми соціально-економічної діяльності держави:
1. Проактивна модель – включає весь комплекс заходів, направлених на покращення економічного положення держави, яке впливає на населення як прямо так і не прямо.
2. Реактивна модель – система підтримки і захист найбільш незахищених соціальних груп і прошарків суспільства в умовах адаптації до змін на ринку.
Методи взаємодії держави при реалізації функцій соціально-економічної діяльності по степені не однакові і розрізняються по степені інтенсивності їх виконання:
а) примусові або адміністративні;
б) регулюючі, тобто економічні і балансові;
в) інформаційні (консультаційні) або соціально-психологічні;
г) научні – дослідницькі, проектні, сіткові.
Не існує єдиної думки про принципи соціальної активності держави. Існує підхід, який розглядає соціальну політику з точки зору ринкових відносин. В цьому випадку існує державний ринок соціальних Програм. Населення має попит на соціальні Програми, а державні органи пропонують ці Програми.
Але оскільки поки не існує ефективної рівноваги між потребами і бюджетними можливостями індивіду з однієї сторони і бюджетними можливостями індивіду з однієї сторони, і розміри і вартість державних соціальних програм – з другої.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Шляхи удосконалення інноваційної діяльності в регіоні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок