Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зовнішнє середовище підприємницької діяльності

Загрузка...

Зовнішнє середовище підприємницької діяльності

Назва:
Зовнішнє середовище підприємницької діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Зовнішнє середовище підприємницької діяльності


ПЛАН.
Поняття підприємницького середовища.
Основні фактори, що впливають на розвиток підприємницької діяльності.
Характеристика основних законодавчих актів, що регулюють підприємницьку діяльність.
Ризик підприємницької діяльності.


1. Поняття підприємницького середовища.
Нормальний процес функціонування підприємництва можливий за наявності певної суспільної ситуації – підприємницького середовища.
Підприємницьке середовище – це суспільно-економічна ситуація, яка містить в собі:
ступінь економічної свободи;
наявність підприємницького корпусу
домінування ринкового типу економічних зв”язків
можливість формування підприємницького капіталу та використання необхідних ресурсів.
Середовище, в якому здійснюється підприємницька діяльність, можна уявити у вигляді економічної системи, де відбувається активний кругообіг між її складовими елементами – природніми ресурсами, державою, домашніми господарствами, підприємництвом. Це основні елементи зовнішнього середовища бізнесу, між якими постійно здійснюється товарний та фінансовий кругообіг, формуються тісні зв”язки та проводяться обмінні операції для забезпечення нормального економічного розвитку системи в цілому (рис).
Підприємницьке середовище можна поділити на внутрішнє та зовнішнє.
Внутрішнє середовище підприємства – це механізм життєздатності підприємства, що забезпечує його самовиживання. Воно відображає процеси та дії, що здійснюються усередині суб”єкту господарювання, основу його функціонування. Головне місце у внутрішньому середовищі займає підприємець, який створив свою фірму та керує нею. Підприємець самостійно приймає рішення по з багатьх питань: обсяг ресурсів, організація технології виробництва, наймання персонолу, результат виробництва.
Фірма, яка займається підприємницькою діяльністю, може мати виробничий та фінансовий відділи, маркетингову службу, бухгалтерію та ін. Конкретна організаційна структура залежит від специфіки виду підприємства, обсягів господарської діяльності, широти асортименту товарів, що випускаються. Управління цими структурними пілрозділами здійснюють вище керівництво та підприємець.
На кінцевий результат дільності фірми впливають фактори середовища, які визначаються станом і розвитком ринкових відносин. Завдання підприємця – виявлення характеру і ступеня дії цих факторів та прийняття рішень, спрямованих на забезпечення стабільності функціонування і розвиток фірми.
Економічна інформація – це конкретне вираження процесів, що відбулися в середині фірми. Без такої інформації та її аналізу неможливі ефективне функціонування і розвиток підприємницької структури.
Однак фактори є різними за ступенем дії. Як правило, підприємство саме визначає, які фактори і у якій мірі можуть впливати на результати діяльності. Виявляються і враховуються не тільки фактори внутрішнього середовища підприємства, але і зовнішні фактори, які впливають на стан внутрішнього середовища суб”єкта.
Зовнішнє середовище підприємства – це структурно-просторове оточення, яке становить сукупність факторів прямого та непрямого впливу на функціонування підприємства.
2.Основні фактори, що впливають на розвиток підприємницької діяльності.
Фактори середовища підприємства можна класифікувати за такими ознаками:
за сферою оточення : фактори мікросередовища (внутрішні), макросередовища (зовнішні).
залежно від ступеня впливу: пямий та непрямий (побічний) вплив;
за характером дії: фінансово-економічні, організаційно-правові, соціально-психологічні;
залежно від ролі факторів у створенні підприємницького клімату: стимулюючі та стримуючі. (рис)
Кожна фірма має зовнішнє оточення, що впливає на її функціонування. Вище керівництво намагається обмежети облік дій середовища в першу чергу тими факторами, які мають вирішальний вплив на ефективність діяльності підприємства. Особливого значення набуває вплив таких факторів зовнішнього середовища: стан ринкової ситуації, аналіз умов торгівлі на ринку, господарські зв”язки, конкуренти, економіка, демографічні процеси, наука і техніка, правова система, споживачі та їхні вимоги до товарів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Зовнішнє середовище підприємницької діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок