Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ЧИ МОЖНА ПІДПРИЄМЦЮ ОБІЙТИСЯ БЕЗ РИЗИКУ?

ЧИ МОЖНА ПІДПРИЄМЦЮ ОБІЙТИСЯ БЕЗ РИЗИКУ?

Назва:
ЧИ МОЖНА ПІДПРИЄМЦЮ ОБІЙТИСЯ БЕЗ РИЗИКУ?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Міністерство охорони здоров’я України
Коломийське медичне училище імені Івана Франка
РЕФЕРАТ
на тему:
ЧИ МОЖНА ПІДПРИЄМЦЮ
ОБІЙТИСЯ БЕЗ РИЗИКУ?
Підготувала студентка
Групи 3П9
Скрипнюк Марія
Коломия
2001


Завдяки своєму досвіду, освіті і, можливо, публікації в попередньому номері «Щотижневика АПТЕКА», читачі знають неминучості виникнення різних ризиків у підприємницькій діяльності, а також про те, що найбільш ефективний спосіб протистояти ризикам — навчитися керувати ними.
Щоб опанувати цим мистецтвом, насамперед, необхідно вивчити «супротивника».
НАРОДЖЕННЯ РИЗИКУ
Основними джерелами підприємницького ризику є зовнішні і внутрішні невизначеності, зв'язані з імовірністю настання подій і явищ, які впливають на діяльність фірми.
Пророчити, наступить чи ні дана подія, буває важко. Саме тому виникає невизначеність у прогнозуванні наслідків, зв'язаних з цією подією. Наприклад, що раптово виникли восени 1998р. труднощі з покупкою валюти і заборона на передоплату по імпортних контрактах «змішали карти» багатьом імпортерам, унеможливлювало виконання ними договірних зобов'язань перед іноземними партнерами і привело до фінансових втрат. Зміни схеми відпустки продукції і каналів розподілу виробниками часто ставлять оптові фірми перед необхідністю перегляду умов договорів, ухвалення рішення про відмовлення від співробітництва і пошуку нових партнерів.
ВІДКІЛЯ ЧЕКАТИ НЕБЕЗПЕКИ?
Основними причинами виникнення підприємницького ризику є:
раптово наступили непередбачені зміни в зовнішнім середовищі, що відбиваються (або можуть відбитися) на діяльності підприємства (зміни цін, зміни в податковому законодавстві, коливання валютного курсу, зміни соціально-політичної ситуації і т.п.);
зміни відносин підприємства з контрагентами (можливість укласти більш вигідний договір, чи продовження скорочення терміну діючого договору, зміна ринкової стратегії партнерів, зміни умов переміщення товарних, фінансових і трудових ресурсів між підприємствами і т.п.). Ці зміни можуть бути викликані як самим підприємством, так і його контрагентами, і спричиняють перегляд досягнутих раніше домовленостей або відмовлення від них;
зміни, що відбуваються усередині самого підприємства, або інші причини внутрішнього походження (невідповідність рівня кваліфікації працівників підприємства запланованим виробничим завданням, плинність кадрів, криза в колективі, криза керівництва і т.п.).
ВІДСЛІДКОВУВАТИ СКЛАДНО, АЛЕ МОЖНА
Усі перераховані вище події розвиваються динамічно, тому відстежити їх не завжди можливо в силу ряду причин, що умовно можна розділити на двох груп:
причини об'єктивного характеру — не залежать від підприємства (політика держави по регулюванню підприємницької діяльності, «стрибки» у розвитку економіки і фармацевтичного ринку і т.п.);
причини суб'єктивного характеру — залежать безпосередньо від підприємства (відсутність кваліфікованих фахівців, відсутність достатньої кількості засобів на чи покупку збір необхідної для проведення аналізу інформації, прийняття авантюрних і непродуманих рішень).
Проте, у повсякденній діяльності необхідно враховувати і намагатися відслідковувати всі процеси, що можуть яким-небудь образом уплинути на діяльність підприємства. Одним з найбільш важливих інструментів при цьому є постійно проведений маркетинг, що дозволить фірмі «тримати руку на пульсі» ринку, прогнозує і допомагає враховувати вплив факторів середовища, що змінюється.


УСЕ ТЕЧЕ, УСЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ...
Зміни, що впливають на діяльність підприємства, по ступені впливу, що робиться, можуть бути прямими і непрямими.
Прямі зміни — зміни, що відбуваються у внутрішнім і зовнішнім середовищі і безпосередньо впливають на поводження підприємства (зміна закупівельних цін на препарати, вартості орендної плати, рівня кваліфікації персоналу і т.п.).
Непрямі зміни (на відміну від прямих) відбиваються на поводженні підприємства опосередково через інших суб'єктів ринку (зміна цін на сировину, використовувана постачальниками даного підприємства; зміна цін на паливо і як наслідок — зміна витрат на транспортування і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ЧИ МОЖНА ПІДПРИЄМЦЮ ОБІЙТИСЯ БЕЗ РИЗИКУ?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок