Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Огляд операційних систем персональних комп'ютерів

Економічна інформатика. Огляд операційних систем персональних комп'ютерів

Назва:
Економічна інформатика. Огляд операційних систем персональних комп'ютерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,14 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Економічна інформатика. Огляд операційних систем персональних комп'ютерів
План
1. Програмна оболонка Windows. 
2. Сімейство операційних систем Microsoft Windows.
3. Операційна система Windows 95.
4. Операційна система Windows NT. 
5. Операційна система Windows СЕ. 
6. Література
Операційна система MS DOS. Першою операційною системою для персональних комп'ютерів, яка була створена разом з комп'ютером і надалі набувала величезної популярності, була операційна система MS DOS фірми Microsoft. Популярність цієї операційної системи була обумовлена цілим рядом чинників, які ми розглянемо трохи пізніше. Ця операційна система відіграла вирішальну роль у розвитку цілої індустрії настільних обчислювальних систем, стала поштовхом до стрімкого розвитку найпередовіших інформаційних технологій і повсюдного впровадження цих технологій у найрізноманітніші сфери людської діяльності.
Слід відзначити, що крім MS DOS на ринку операційних систем для персональних комп'ютерів існувала й існує достатня кількість сумісних з нею систем, що реалізують ті ж функції і надають користувачеві ті ж можливості, що і MS DOS, але розроблені іншими фірмами. Найбільш відомими операційними системами - аналогами MS DOS є операційні системи PC DOS фірми IBM, Novell DOS фірми Novell і ін.
Що ж являє собою ця, в повному розумінні знаменита, операційна система, що ознаменувала своєю появою цілу епоху розвитку сучасних інформаційних технологій?
Абревіатура MS DOS розшифровується як Microsoft Disk Operating System (дискова операційна система Microsoft). Ця операційна система з'явилася в 1981 році і була розроблена, як вже зазначалося, фірмою Microsoft. Дана операційна система призначалася спеціально для перших персональних комп'ютерів, що з'явилися в той період на базі мікропроцесора Intel-8088. Перша версія операційної системи MS DOS була досить схожа з поширеною тоді операційною системою ОС СР/М, з тією лише різницею, що була орієнтована на мікропроцесор Intel-8088. MS DOS на той час мала досить скромні особливості, але повністю відповідала можливостям перших персональних комп'ютерів, що з'явилися. З моменту виникнення і до цього дня MS DOS була і залишається операційною системою, призначеною для роботи одного користувача і вирішення однієї задачі. Це обумовлено архітектурою мікропроцесора, для якого була створена дана система, а згодом, для забезпечення сумісності програмного забезпечення, розробленого для більш ранніх версій MS DOS, подальші версії цієї операційної системи також залишалися однозадачними і призначеними для роботи одного користувача.
За останні роки, завдяки швидкому розвитку мікроелектронної індустрії, можливості персональних комп'ютерів розширились. У зв'язку з цим операційна система, яка протягом багатьох років вважалася базовою для мікропроцесорів фірми Intel, не могла залишатися на попередньому рівні. Тому при незмінних фундаментальних основах MS DOS з плином часу зазнавала істотних змін і доповнень. З моменту виходу першої версії MS DOS в неї були додані можливості підтримувати роботу з жорсткими дисками збільшеної місткості і різних інтерфейсів (IDE, SCSI і т.д.), з компакт-дисками, з розширеною пам'яттю і з багатьма новими периферійними пристроями, без яких сьогодні неможливо уявити роботу персонального комп'ютера. Це забезпечувалося, з одного боку, за допомогою внесення відповідних змів і доповнень в саму операційну систему, а з іншого - завдяки розробці спеціальних системних програм управління новими периферійними пристроями - драйверами пристроїв (про них мова піде далі) самими фірмами - розробниками даних пристроїв. У нові версії MS DOS були включені, крім цього, можливості підтримки національних алфавітів і клавіатур, що істотно розширило потенційний ринок збуту системи і збільшувало коло її користувачів. Разом з тим у всьому світі фірми-розробники постійно випускали найрізноманітніші корисні програми, які істотно розширювали можливості самої операційної системи, перетворювали роботу з нею на більш зручну і комфортну, дозволяли досягнути більш раціонального використання дискового простору, оперативної пам'яті і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Економічна інформатика. Огляд операційних систем персональних комп'ютерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок