Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види підприємництва. Основна типологія підприємництва

Види підприємництва. Основна типологія підприємництва

Назва:
Види підприємництва. Основна типологія підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
 
Види підприємництва. Основна типологія підприємництва


ПЛАН.
Типологія підприємництва.
Основні види та сфери підприємницької діяльності.
Виробнича підприємницька діяльність.


1. Типологія підприємництва.
Підприємництво – це багатопрофільний вид економічної діяльності,що охоплює практично всі галузі системи господарювання. Кожна з ланок має характерні особливості, розрізняється змістом бізнес-операцій та засобами їх проведення. Підприємницька діяльність може здійснюватись у виробництві, торгівлі, посередництві, наданні фінансових послуг, страхуванні, будівництві, громадському харчуванні, туризмі, готельному господарстві, наданні побутових, консалтингових, транспортних послуг та ін.
При створенні власної справи початківцю необхідно обрати найбільш привабливий напрямок, тобто таку ринкову нішу, де успішніше забезпечується реалізація товарів та послуг. При виборі того чи іншого виду підприємницької діяльності слід враховувати такі фактори:
вид товару, його якість, асортимент;
споживчий попит на товар чи послугу
фінансові можливості підприємця, наявність матеріальних і трудових ресурсів;
існуючий економічний стан у даній сфері бізнесу, рівень розвитку конкуренції;
досвід роботи підприємця;
перспективність виду підприємницької діяльності, можливість одержання достатнього прибутку
Пріоритетне значення має підприємницька діяльність у виробничій сфері. Це найбільш перспективний шлях до успіху, хоча він більш складний, потребує залучення різних факторів виробництва і характеризується тривалішим періодом від зародження бізнес-ідеї до реалізації виробленої продукції та отримання економічного ефекту.
2. Основні види та сфери підприємницької діяльності.
Вибір конкретної сфери підприємницької діяльності пов”язаний з поділом народного господарства на сфери та галузі, а також з обмеженнями держави щодо певних видів діяльності.
Двома основними сферами для заняття підприємницькою діяльністю є матеріальне та нематеріальне виробництво (або сфера послуг)
У сфері матеріального виробництва підприємець може орієнтуватися на побудову підприємств, які виготовлятимуть засоби виробництва (машини, верстати, будівлі, дороги тощо) або предмети споживання (одяг, продукти харчування, предмети широкого вжитку). Основними галузями народного господарства є промисловість, сільське господарство, будівництво, рибальство, лісове господарство, вантажний та пасажирський транспорт, гроиадське харчування тощо.
У сфері послуг надаються послуги матеріально- виробничого та нематеріального (неречового) характеру.
До послуг матеріально- виробничого характеру належать:
частина послуг транспорту, торгівлі, зв”язку;
матеріальні послуги населенню (хімчистка, ремонт і обслуговування автомобілів, годинників, одягу, взуття та ін) ;
готельні послуги
послуги з виробництва та обігу (створення підприємств, приватизація, аудиторські послуги)
науково-дослідні та допоміжні лабораторії, агенства з прокату устаткування, проектування інтер”єрів та ін.
До послуг нематеріального (неречового) характеру відносять послуги у сфері науки, освіти, охорони здоров”я, господарського використання нерухомості, страхування, юридичні послуги та ін.
У розвинутих країнах світу у сфері послуг зайнято майже 75% працездатного населення; в Україні в ній зайнято лише до 27% працездатного населення. У сфері послуг загалом потрібна менша сума стартового капіталу для створення підприємства.
Як показав досвід формування підприємницької діяльності в Україні, найскладніша проблема для підприємців-дефіцит фінансових ресурсів для організації власної справи. Важливими перепонами є також відсутність приміщень та устаткування, нестача кваліфікованого персоналу, труднощі з придбанням необхідних сировини та матеріалів, недостатня власна кваліфікація.
Важливим елементом підприємницько ідеї є знання та вміння вибрати найоптимальнішу організаційно-правову форму підприємницької діяльності. Для цього необхідно знати основні з цих форм, їх позитивні сторони та недоліки, умови формування статутного фонду тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Види підприємництва. Основна типологія підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок