Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Види екномічної інформації. Структура і властивості економічної інформації

Види екномічної інформації. Структура і властивості економічної інформації

Назва:
Види екномічної інформації. Структура і властивості економічної інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,12 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Види екномічної інформації. Структура і властивості економічної інформації


ПЛАН


Вступ
Управління народним господарством — складний динамічний процес. На будь-якому об’єкті управління з плином часу змінюються параметри і характеристики, які описують стан системи. Один стан безперервно замінюється іншим. Для управління процесами господарської діяльності слід урахувати ці зміни, а також навчитися прогнозувати їх і управляти ними. Тому вироблення управлінських рішень — це зрештою безперервний процес перетворення інформації.
Термін «інформація» (лат. information) означає пояснення, викладання, повідомлення. Відомо багато визначень цього поняття, які даються за різних підходів до нього в різних наукових галузях.
Наприклад, під інформацією розуміють ті відомості, які зменшують ступінь невизначеності нашого знання про конкретний об’єкт. Кібернетика, для якої інформація є центральним поняттям, визначає його як співвідношення між відомостями (даними) та їх одержувачами. У такому разі під відомостями розуміють будь-які дані, які містять знання відносно будь-чого і будь-кого.
1. Поняття економічної інформації, її види.
У теорії інформаційних систем обробки даних інформація ото-тожнюється з будь-якими відомостями (даними), тобто тлумачиться як сукупність відомостей про будь-що або будь-кого. За кібернетичного підходу інформацією є лише нові, корисні, вагомі для користувача відомості, і задача полягає в їх здобутті. Природно, що така інформація має потенційно міститися у згаданих відомостях, у противному разі жодної інформації дістати не вдасть-ся. При підході до інформації з позицій теорії автоматизованої обробки даних задачі надається інший відтінок: із «сирої» інфор-мації здобути «готову» інформацію.
Розглянуті два підходи до поняття інформації можна використовувати не лише при аналізі різних об’єктів, а й при дослідженні однієї загальної проблеми, наприклад управління народним господарством. Необхідно лише чітко визначити, який зміст вкладається в інформацію. Залежно від того чи іншого тлумачення інформації застосовується відповідний йому апарат аналізу.
Пригадаємо ще одне відоме тлумачення терміна «інформація» — як об’єкта зберігання, передачі і обробки. Такий зміст вкладається в інформацію в разі технологічного до неї підходу. Мають право на існування інші погляди на зміст інформації, якщо вони обгрунтовані відповідними науковими та прикладними позиціями.
Кожна наукова галузь, а також людська практика пов’язані зі «своєю» інформацією. Економічна наука, господарська діяльність суспільства пов’язані з інформацією, яка називається економічною. Поняття економічної інформації є центральним у економічній кібернетиці і слугує основним предметом теорії інформаційних систем обробки даних. Економічна інформація як по-няття, з одного боку, належить до категорії «інформація», а з іншого — нерозривно пов’язана з економікою та управлінням народним господарством. Тому на економічну інформацію мож-на поширити різні тлумачення, притаманні інформації, але вод-ночас підкреслити її особливості, які випливають з економічних категорій.
Економічна інформація є інструментом управління і воднораз належить до його елементів. Її потрібно розглядати як один із різновидів управлінської інформації, яка забезпечує розв’язування задач організаційно-економічного управління народним господар-ством. Отже, економічна інформація являє собою сукупність відомостей (даних), які відбивають стан або визначають напрям змін і розвитку народного господарства та його ланок. В управлінні виробництвом вирізняють інформаційні процеси, в яких інформація виконує роль предмета праці («сира інформація») і продукту праці («оброблена інформація»). Якщо підійти до поняття економічної інформації з кібернетичних позицій, то інфор-маційний процес управління можна кваліфікувати як перетворення первинних відомостей (вхідних даних) на економічну
інформацію, необхідну для прийняття рішень, які спрямовані на забезпечення заданого стану народного господарства і оптималь-ного його розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Види екномічної інформації. Структура і властивості економічної інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок