Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Промислове підприємство як об'єкт організації

Промислове підприємство як об'єкт організації

Назва:
Промислове підприємство як об'єкт організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,86 KB
Завантажень:
380
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Промислове підприємство як об'єкт організації
План
1. Підприємство як основний носій ринкових відносин
2. Організаційні форми підприємств
3. Виробничо-господарська, економічна і соціальна діяльність підприємства
Підприємство як основний носій ринкових відносин
Об'єктом менеджменту у виробничій та невиробничій сферах є підприємство. Підприємство становить складну та динамічну виробничу соціально-економічну систему, що містить сукупність елементів і зв'язків між ними.Підприємство— це самостійний господарський статутний суб'єкт, який має права юридичної особи та здійснює виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність, спрямовану на отримання прибутку від реалізації виготовленої продукції.
Підприємство є основною організаційною ланкою господарства України. Головна мета підприємства — виготовлення та реалізація продукції для отримання прибутку. Для цього підприємство повинне:—
розвивати основне виробництво і підвищувати його ефективність;—
забезпечувати зростання продуктивності праці та ресурсозбереження;—
створювати умови для високопродуктивної праці;—
забезпечувати самоврядування трудового колективу;—
створювати умови для зацікавленості працівника в забезпеченні ефективної діяльності.
Важливими ознаками діяльності підприємства, на нашу думку, є:—
самостійність і незалежність суб'єктів, що господарюють, у рамках правових норм;—
економічна зацікавленість в отриманні максимально можливого прибутку;—
господарський ризик і відповідальність.
Названі ознаки діяльності підприємства взаємозалежні й діють одночасно.
Сучасне підприємство— складна організаційна структура. В умовах ринкової економіки зростає значення трьох основних напрямків організації промислового підприємства: наукової організації виробництва, праці й управління.
Наукова організація виробництва має на меті створення оптимальної техніко-технологічної системи на підприємстві. Це надійно й ефективно функціонуюче виробниче устаткування і технологія, упорядковані техніко-організаційні взаємозв'язки працівників.
Завдання наукової організації праці— сформувати здорові нормальні відносини у колективі. Воно включає систему заходів для створення умов для високопродуктивної, ефективної творчої праці. Але можливості наукової організації праці обмежені техніко-технологічним станом підприємства, його фінансовим й економічним станом.
Наукова організація управління— це система технічних, економічних і гуманітарних засобів, що забезпечують цілеспрямованість впливу на матеріальну і людську підсистеми підприємства. Вона сприяє їх взаємодії з метою досягнення найкращого технологічного й економічного ефекту.
Будь-яка дія підприємства є організованою, регульованою дією, спрямованою на отримання економічної вигоди, на прибуткове відшкодування здійснених витрат. За видом або призначенням діяльність підприємства може бути виробничою, комерційною та фінансовою. Усю цю діяльність підприємство може здійснювати окремо або одночасно. Кожний з названих видів діяльності підприємства має кілька підвидів.
Наявні види і підвиди діяльності підприємства подано на рис. 3.1.
Виробництво є основним видом діяльності підприємства: зокрема здійснюється виробництво продукції, товарів, робіт, надаються послуги, створюються духовні цінності. Однак саме ця сфера діяльності під час переходу до ринкової економіки зазнала найбільш негативних змін: порушилося матеріально-технічне забезпечення, різко зменшився збут продукції, погіршився фінансовий стан підприємств.
Комерційна діяльність отримала найбільший розвиток за розвитку ринкових відносин. Вона характеризується операціями й угодами з купівлі-продажу товарів і послуг і дає змогу швидше отримати віддачу, рентабельність цієї діяльності вищу, ніж у виробництві.
Сферою фінансової діяльності є обіг, обмін коштів. Фінансова діяльність проникає й у виробничу, і в комерційну, однак вона може бути і самостійною: банківською, страховою справою та ін.
Організаційні форми підприємств
Форми діяльності підприємства можна поділити на організаційно-правові й організаційно-економічні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Промислове підприємство як об'єкт організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок