Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Соціально-економічний розвиток

Соціально-економічний розвиток

Назва:
Соціально-економічний розвиток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,68 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Соціально-економічний розвиток
План
1. Інформація та знання як визначальні чинники постіндустріального розвитку.
2. Види та результати інтелектуальної діяльності.
Інформація та знання як визначальні чинники постіндустріального розвитку
Сучасний соціально-економічний розвиток характеризується зростанням ролі та значення факторів, пов'язаних з інтелектуалізацією та інформатизацією господарського життя суспільства. Інформація (від лат. Information, у буквальному розумінні: знаходження, надання форми тому, що раніше було невідомим, безформним; новина, повідомлення, роз'яснення, які знижують невизначеність і ведуть до зростання обізнаності отримувача) є загальнонауковим, міждисциплінарним поняттям, що не має однозначного визначення.
У найзагальнішому розумінні інформація — це певне ідеальне повідомлення, що зменшує або повністю виключає невизначеність під час вибору однієї з можливих альтернатив. На думку засновника кібернетики М. Вінера, "інформація є інформацією, а не матерією і не енергією"24, яка існує у вигляді закодованих повідомлень (генетичного коду, електричних, нервових імпульсів), зафіксованих на матеріальних носіях. За сучасних умов інформація перестала бути окремим, одиничним явищем і набула якісно нового змісту складного системного утворення.
Усе більше і більше співробітників, які приходять на робо-ту, занурюються у світ ідей та інформації. ...До кінця XX ст. частка американців, праця яких пов'язана головним чином з матеріальними предметами (сільськогосподарські робітни-ки, механіки, ремісники) і наданням непрофесійних послуг (працівники готелів, ресторанів, роздрібні торговці, домашня прислуга, перукарі тощо) скоротиться більш ніж у два рази, з 83 % у 1900 р. до приблизно 41 %. Частка ж тих, хто працює насамперед з Інформацією (у торгівлі, на управлінських та адміністративних посадах тощо) зросте із 17 % у 1960 р. до 59 % на початок нового століття.
У напрямі цієї тенденції неможливо помилитись: невпинно зростає частка людей, які стають "працівниками розумової праці". Інформація і знання становлять одночасно і вихідний матеріал, і продукт їхньої діяльності. В інтелектуальних ком-паніях, тобто в тих, де частка робітників розумової праці дохо-дить до 40 і більше відсотків, зайнято 28 відсотків усіх працю-ючих у США, однак за останні п'ять років на них припадає 43 відсотки новостворених робочих місць. Але справа не лише в тому, що все більше людей займаються розумовою працею: зростає інтелектуальний зміст будь-якої праці, чи-то сільське господарство, промисловість, заклади чи вільні професії.
Ми живемо в епоху віри в абсолютну цінність інформації, ...епоху, яка інколи величає себе "століттям інформації". І справді, до кінця 80-х років XX ст. обробка, передання інфор-мації та операції з нею були основним заняттям кожного чет-вертого працюючого в США або навіть кожного третього, якщо рахувати вчителів та інших працівників сфери освіти.
П. Пільцер
Як багатоаспектна загальнонаукова категорія інформація займає вагоме місце у наукових дослідженням представників як природничих, так і гуманітарних дисциплін. При цьому звертається увага на єдність двох відносно самостійних аспектів, що становлять зміст феномену інформації:—
комунікаційного, пов'язаного з процедурою передачі повідомлення, трансляції відомостей (дослідження комунікацій, комунікаційних технологій, інформаційних мереж тощо);—
змістового, пов'язаного з передачею продуктів інтелектуальної діяльності та їх засвоєнням, спрямованим на зростання обізнаності або зниження невизначеності отримувачів.
У сучасній літературі сформувалось два підходи до визначення сутності інформації: атрибутивний, за якого інформація кваліфікується як невід'ємна ознака будь-якого матеріального об'єкта та оцінюється як міра впорядкованості структур та взаємодій; функціональний, прихильники якого пов'язують інформацію з функціонуванням та розвитком систем, що самоорганізуються.
Таким чином, сучасні технології збирання, накопичення, зберігання та передачі інформації є лише моментом загального інформаційного процесу, який залишиться незавершеним, якщо отриманий інтелектуальний продукт не буде засвоєний споживачем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Соціально-економічний розвиток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок