Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Управління ресурсами комерційного банку

Управління ресурсами комерційного банку

Назва:
Управління ресурсами комерційного банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,14 KB
Завантажень:
517
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Тема: Управління ресурсами комерційного банку.


Зміст.


Вступ.
Для здійснення комерційної і господарської діяльності банки повинні мати у своєму розпорядженні певну суму грошових коштів тобто ресурсів.
Ресурси комерційного банку — це сукупність грошових коштів, що перебувають у його розпорядженні і використовуються для виконання активних операцій. Операції, з допомогою яких комерційні банки формують свої ресурси, називаються пасивними.
Згідно з існуючими у банківській практиці традиціями ресурси комерційних банків поділяють на власні, залучені та позичені кошти.
Аналіз структури і динаміки власних коштів дозволяє виявити зміни і тенденції у розвитку капітальної бази банку. Особливе значення у проведенні такого аналізу надається виконанню банком необхідного критеріального рівня, встановленого Центральним банком України. Результатом аналізу може стати прогноз часу, протягом якого банк буде присутній на фінансовому ринку.
Аналіз ресурсної бази - це визначення складу і структури належащіх банку фінансових ресурсів, групіровка їх по строкам притягнення, а клиєнтів, що придоставили ресурси - по видам власності. Велике значення при проведенні вказанного аналізу має визначення фактичного, прогнозного та найбільше оптимального значення відсотних ставок, що виявляє можливим оцінити склавшийся у банку рівень "платності" ресурсів.


1. Капітал банку, його структура і формування.
До власних ресурсів комерційних банків, або до банківського капіталу, належать фонди, які створюються банками для забезпечення фінансової сталості, комерційної і господарської діяльності, а також прибуток поточного і минулого років.
Структура банківського капіталу не є сталою за якісним складом і змінюється протягом року залежно від багатьох факторів, зокрема від якості активів, використання прибутку, політики банку щодо забезпечення приросту капітальної бази тощо.
Частка власного капіталу комерційного банку у сукупних ресурсах невелика, тоді як у сфері матеріального виробництва співвідношення власного і позиченого капіталів інше. Так, для промислового підприємства вважається нормою, коли власний капітал становить 50% загального капіталу, для комерційного банку ж достатнім вважається 8%. Це зумовлено специфікою банківської діяльності. Банк користується переважно чужими грошима, а власні кошти призначені передусім для страхування інтересів вкладників і кредиторів банку, а також для покриття поточних збитків від банківської діяльності. Інакше кажучи, власний капітал комерційного банку виконує в основному захисну функцію. Функція ж забезпечення оперативної Діяльності, яка для власних коштів підприємств сфери матеріального виробництва постає головною, для власного банківського капіталу. У є другорядною. Однак роль власного капіталу комерційного банку як джерела забезпечення його оперативної діяльності на перших порах після його утворення є досить відчутною. За рахунок власного капіталу фінансується придбання меблів, організаційної та комп'ютерної техніки, будівництво або оренда банківських офісів, упровадження систем банківського захисту, банківських технологій і систем зв’язку.
Власний капітал комерційного банку може також використовуватися для участі у власності акціонерних та спільних підприємств.
Капітал комерційного банку складається з суми основного (капітал і-го рівня) та додаткового капіталу (капітал 2-го рівня) за мінусом відвернень з урахуванням основних засобів.
Основний капітал складається з:—
фактично сплаченого зареєстрованого статутного капіталу банку;—
дивідендів, які направлені на збільшення статутного капіталу;—
емісійних різниць (різниць між ціною первинного розміщення акцій та їх номінальною вартістю);
резервних фондів, які створюються за рахунок прибутку банку; .
прибутку минулих років.
Додатковий капітал складається з:—
резервів під стандартну заборгованість інших банків;—
резервів під стандартну заборгованість за кредитами, які надані клієнтам;—
загальних резервів;—
результату переоцінки основних засобів;—
поточних доходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Управління ресурсами комерційного банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок