Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зв’язки України з Південноамериканськими державами

Зв’язки України з Південноамериканськими державами

Назва:
Зв’язки України з Південноамериканськими державами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Зв’язки України з Південноамериканськими державами”


Серед багатьох проблем, які має вирішувати Україна як одна з нових незалежних держав і як повноправний суб'єкт міжнародних відносин, є проблема плідної участі в широкомасштабних зовнішньоекономічних відносинах. Починати доводиться майже з нульової позначки.
Адже за роки радянської влади весь економічний потенціал України був зорієнтований винятково на союзний ринок, її питома вага у зовнішній торгівлі колишнього Радянського Союзу була незначною й повністю регламентувалась централізованими московськими структурами. Тому Україна не має власного досвіду на цьому терені. Орієнтуватися доводиться на загальносвітовий досвід та на досвід високорозвинутих держав, які, власне, і є законодавцями сучасних міжнародних економічних відносин.
Зовнішньоекономічні зв'язки здійсню-ються країнами Латинської Америки через зовнішню торгівлю, валютно-фінансові й кредитні операції, міжнародні послуги, науково-технічне співробітництво, виробниче кооперування та інші форми економічних відносин.
Провідна роль зовнішньої торгівлі визначається її впли-вом на економічне зростання, а також тим, що товарний експорт залишається головним джерелом надходження іно-земної валюти для всіх країн регіону.
Значення зовнішньої торгівлі особливо зростає в умовах структурних зрушень у торгівлі промисловими товарами, постійних коливань попиту і пропозиції, посилення впливу науково-технічного прогресу й основаних на його досяг-неннях нових технологій та інших факторів, серед яких не останнє місце належить прагненню до економічної само-стійності. Великих надходжень сучасної техніки потребує індустріалізація. Завдяки зовнішній торгівлі забезпечуються поставки основних видів машинного обладнання, транс-портних засобів, приладів, необхідних для нового будівниц-тва та реконструкції старих галузей. Такі потреби в імпорті передбачають реалізацію певних видів продукції на зовніш-ньому ринку. Тому проблема експортної торгівлі не лише зберігає своє значення, а й набуває особливої актуальності.
Подібно до інших сфер економіки, зовнішня торгівля країн Латинської Америки має нерівномірний характер, імпортні запити здебільшого випереджають експортні мож-ливості, а тому більша частина країн регіону часто потерпає від дефіциту торговельного балансу. У 70-ті — першій половині 80-х років постійний дефіцит торговельного ба-лансу мали Бразилія, Коста-Ріка, Мексика, Гаїті, Доміні-канська Республіка, а також Барбадос та Ямайка. З актив-ним сальдо за цей період зводила свою зовнішню торгівлю лише Венесуела. Та все-таки нерівномірність розвитку дає-ться взнаки і в іншому. Друга половина 80-х років була більш сприятливою. Латинській Америці протягом 1986— І 991 pp. вдавалося зберігати в цілому позитивне сальдо у зовнішній торгівлі.
Розвиток національної економіки, розширення внутріш-нього ринку викликали тенденцію до зниження питомої ваги експорту у ВНП регіону: 15% у 1950 p., 10 — у 1970 p., 9% — у 1975 р. Зниження відбувається головним чином за рахунок найбільш розвинутих країн регіону, таких як Брази-лія, Аргентина, Мексика, де цей показник становить 6 — 8%, у той час як у Болівії, Перу, Еквадорі та деяких інших країнах — 10 — 15%, а в таких, як Венесуела, Гайяна, Тринідад і Тобаго й інших, перевищує 30%, в Гватемалі, Коста-Ріці, Сальвадорі та ще деяких — 45 — 50%.
У країнах регіону, передусім Центральної Америки та Карибського басейну, питома вага імпорту досить висока, що пояснюється низьким рівнем розвитку обробної проми-словості, енергетики, недостатнім рівнем диверсифікації сільського господарства. Велика різниця між окремими країнами і за обсягом зовнішньої торгівлі. У Бразилії, наприклад, експорт перевищив у 1985 р. 25 млрд дол., а в Гаїті — 174 млн дол.
На товарну структуру зовнішньої торгівлі латиноамери-канських країн впливає їхнє залежне становище на світово-му ринку. Незважаючи на те, що розвиток промисловості після Другої світової війни сприяв деяким зрушенням у структурі експорту, агросировинна спеціалізація за регіоном зберігається, хоча й простежуються деякі позитивні зміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зв’язки України з Південноамериканськими державами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок